Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko vajadzētu zināt par žoga un vārtu nomaiņu vai uzstādīšanu

Vārti, žogs, metāla vārti. Photo by Guillaume Meurice from Pexels

Vārti, žogs, metāla vārti. Photo by Guillaume Meurice from Pexels

Skaista un funkcionāla sēta ir katra mājas saimnieka vizītkarte. Teritorijas sēta un vārti ļauj rast drošību mājokļa iedzīvotājiem, privātumu pagalmam, kā arī ataino mājas saimnieka attieksmi par drošību, dizainu un ērtībām.

Teritorijas nožogojuma pievilcību iespējams atjaunot kritiski novērtējot tā stāvokli un nepieciešamo rekonstrukcijas darbu apjomu, kā arī izmaksas, kuras reizēm mēdz būt augstākas nekā pilnībā veicot sētas nomaiņu. Lai veiksmīgi uzstādītu vai veiktu teritorijas nožogojuma nomaiņu, ir neskaitāmi priekšnosacījumi, kurus būtu vērts ņemt vērā, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām nākotnē.

Viens no galvenajiem priekšnosacījumiem jaunas sētas uzstādīšanai ir vietējās pašvaldības saistošo noteikumu noskaidrošana saistībā ar teritorijas norobežošanu. Šie noteikumi atšķiras katrā no pašvaldībām, tomēr jāatceras, ka jaunas sētas izbūve vienmēr pieprasa saskaņošanu konkrētās vietvaras būvvaldē.

Jau esošas sētas īpašniekam būtu vēlams veikt teritorijas pārmērīšanu ar mūsdienu aparatūru, jo iepriekš veiktie mērījumi visbiežāk ir neprecīzi. Ja īpašnieks ir pārliecinājies, ka esošais teritorijas nožogojums ir bijis saskaņots, tad, veicot tā nomaiņu, jāņem vērā, ka jaunā sēta nedrīkst atšķirties no vēsturiskās un tai jābūt saskaņā ar citiem vizuālajiem raksturlielumiem, kuri ir pieejami būvvaldē par konkrēto objektu.

Reizēm mājas saimniekiem ir vēlme mainīt kādu no sētas parametriem, kā, piemēram, caurredzamību, augstumu, iebrauktuves vietu vai kādu citu niansi. Šādā gadījumā ir nepieciešams sazināties ar būvvaldi, lai noskaidrotu, kādas formalitātes ir nepieciešams veikt.

Jau sākotnēji, iesniedzot visu būvniecībai nepieciešamo dokumentāciju būvvaldē pirmajā būvniecības stadijā, jaunbūves projektā sētas izvietojums visbiežāk jau tiek piekļauts bez papildus saskaņošanas. Šāda pieeja ietaupa laiku un resursus, jo arhitektam ir vieglāk racionāli izplānot teritorijas sadalījumu, kā arī ņemt vērā komunikāciju atrašanās vietas.

Plānojot sētas uzstādīšanu, jāņem vērā elektrosadales tīklu un citu inženiertehnisko tīklu izvietojums teritorijā un gar to. Ja īpašumā atrodas inženierkomunikācijas, tad īpašniekam nepieciešams saskaņot sētas uzstādīšanas darbus ar katru no pakalpojuma sniedzējiem.

Ņemot vērā, ka katrā pašvaldībā ir pieņemti savi saistošie apbūves noteikumi, tad valmierietis nevar vadīties pēc informācijas, ko sniedzis draugs no Daugavpils. Visbiežāk sastopamais sētas augstums pašvaldībās ir 1.6m, savukārt, minimālā caurredzamība sākot no 30%. Noteikti vajadzētu atcerēties, ka veicot sētas nomaiņu, svarīgi ir saglabāt vārtu atrašanās vietu un vizuālo noformējumu, tomēr ja ir vēlme, ko mainīt, tad jāvēršas konkrētās pašvaldības būvvaldē ar iesniegumu ar plānotajām izmaiņām, pretējā gadījumā vārtu atrašanās vietas maiņa būs nelikumīga un sodāma.

Meklē profesionāļu palīdzību, ja esi ieplānojis esošā žoga rekonstrukciju vai uzstādīšanu no jauna!

Ja vēl domā par to, kādus vārtus izvēlēties, tev iesakām izlasīt arī:


Vārti, žogs, metāla vārti. Photo by Guillaume Meurice from Pexels

Vārti, žogs, metāla vārti. Photo by Guillaume Meurice from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas