Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kongresu nams mainīsies līdz nepazīšanai un pārtaps par Rīgas filharmoniju

Sākta Rīgas filharmonijas būvprojekta izstrāde

Jau pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito sākumā Raimonds Pauls, būdams Kultūras ministrs, virzīja ideju par akustiskās koncertzāles būvniecību Rīgā. Toreiz tam naudas nebija. Vēlāk, kamēr Rīgā meklēja citus risinājumus, tikmēr reģionos uzbūvētas jau četras skaniski augstvērtīgas zāles, bet galvaspilsētā tādas joprojām nav.

Bet vairs ne ilgi. Beidzot ir pamats ticēt, ka ap 2029. gadu varēsim lielā pulkā doties uz simfoniskās un citu žanru mūzikas koncertiem un baudīt patiesi labu skanējumu. Ir sākusies Rīgas filharmonijas būvprojekta izstrāde. Kā nākotnē izskatīsies Kongresu nams, ko jau jāpierod saukt par “Rīgas filharmoniju” skaidro "360 Ziņneši".

Pēc kongresu nama pārveides pēc “Baltic shine” jeb “Baltijas mirdzums” projekta tā priekšlaukumā vairs nebūs stikla piramīdu, pazudīs arī Andreja Upīša piemineklis, uz jumta paredzēta plaša terase, vasaras vakaros tur varēs sēdēt pie galdiņiem, tiks pārbūvēta esošā strūklaka un uzstādītas jaunas mazākas, kā arī izveidotas jaunas zaļās saliņas.

Šo un citu pārmaiņu autori ir "Mark Arhitekti un Mailītis Arhitekti” - aizvadītajā gada notikušā metu konkursa uzvarētāji. Austra Mailīša komanda, starp citu, ir arī Mežaparka lielās estrādes arhitekti. Viņš ar kolēģiem centies kādreizējo komunistu partijas konferenču smagnējo namu padarīt par patīkamu mūzikas māju, ko varētu saukt par gaišu, atvērtu un aicinošu. Izmaiņas būs arī iekštelpās, bet kongresu namu atpazīt tomēr varēšot.

Iespēja, ka arī ar šo ieceri, kas noies greizi šķiet niecīga. Sākta būvprojekta izstrāde. Tas arī noteiks būvniecības izmaksas, ko visdrīzāk aizņēmuma veidā uzņemsies Rīgas pašvaldība, jo tā ir ēkas īpašnieks.

Kultūras Ministrija koordinēs projekta tapšanas uzraudzības padomi, kurā darbosies visas iesaistītās puses, ieskaitot mākslinieciskos kolektīvus, kas Filharmoniju apdzīvos. Tie ir Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigdends un koncertorganizatori “Latvijas koncerti”. Orķestris jau kopš vasaras strādā kongresu namā, jo viņu iearastā mājvieta - Lielā Ģilde - jau tagad ir remontā.

Filharmonijā kopumā būs trīs zāles. Divas pārbūvēs, bet vienu izbūvēs no jauna. Lielajā arī pacels griestus un izveidos papildu skatītāju vietas.

Foto: "360 Ziņneši"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas