Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kvalitatīvam videokonferences aprīkojumam nākotnē būs arvien lielāka nozīme

Pasaules lielā apstāšanās saistībā ar nesenajiem un joprojām aktuālajiem pandēmijas notikumiem ir likusi ikvienam no mums izkāpt no ierastās komforta zonas, nobremzēt ierastos procesus, apskatīties uz lietām, situācijām, arī uz sevi pašu citādāk, ieraugot jaunas un iepriekš neapjaustas iespējas. Mūsu ikdienas sarunās parādījušies iepriekš retāk izmantoti vārdi un teikumi: “Piedod, man pulksten 12 videokonference” vai “pusdienas ģimenes lokā ēdīsim pēc Zoom mītiņa”.

Maināmies ne tikai mēs, mainās arī bizness, darba vide un tajā pieņemtās normas. Daudzi uzņēmēji šodien saprot, ka vecais klišejiskais modelis, kas uzstāja darbinieku fizisku klātesamību biroja telpās no pulksten 9 līdz 17, iespējams ir jau pagātnes darba procesa forma. Šī brīža tehnoloģiskās iespējas un interneta ātruma attīstība ir radījusi alternatīvu un iespējams daudz efektīvāku veidu, kā daudzi birojnieki var darboties attālināti, turklāt iespējams daudz efektīvāk, bet no ekonomiskajiem aspektiem darba devējam pat izdevīgāk.

Pieņemot jauno formu, arī daudzas biroja ikdienas rutīnas atrod alternatīvu risinājumu. Viena no ierastajām ikdienas sastāvdaļām, protams, ir sapulces un konferences, kas dod iespēju gan risināt aktuālos darba jautājumus un plānot tuvākos procesus, gan veido kolektīva sadarbību un saliedētību. Ja sākumā tieši ierasto sanāksmju neesamība šķita kā lielākais drauds veiksmīgam darba procesam un pozitīvam mikroklimatam, tad itin ātri daudzi no mums saprata, ka videokonference kā jauns formāts saziņai ar kolēģiem un sadarbības partneriem ir pilnībā adaptējama alternatīva klātienes sarunai.

Tā kā daudzi darba dēvēji šobrīd atzīst, ka arī pēc lielo ierobežojumu atcelšanas valstī viņi visdrīzāk neatgriezīsies pie uzstādījuma, ka visiem darbiniekiem savā darba laikā ir jāatrodas birojā, pieļaujot daļēji vai pilnīgi attālinātu darbu, aktuāls kļūst jautājums par tehnoloģijām un risinājumiem augstas kvalitātes online saziņas un videokonferenču nodrošināšanai, kas sniedz maksimālu klātesamības efektu gan ar attēla un skaņas kvalitāti, gan ar iespēju kamerai aptvert telpas plašumu, ja konferences dalībnieki ir vairāki vienā telpā.

Protams, videokonferences ir jau ierasta prakse daudzos mūsdienu uzņēmumos, tomēr šajā periodā varam daudz vērot un redzēt attālinātas intervijas un diskusijas video formātā – gan online vidē, gan televīzijā, kad bieži nākas secināt, ka saruna izskatās samocīta – pazūd skaņa, rodas neveiklas pauzes vai dzirdams tā saucamais “trubas efekts”, vai runātājs ir viens, bet bilde cita. Tas viss, protams, ir saistīts ar tehnoloģiju kvalitāti, ko izmantojam, un, kā atzīst jaunāko tehnoloģiju un risinājumu pārstāvji, – tas viss ir risināms, jo šobrīd tirgū ir pieejams augstas kvalitātes aprīkojums, kas spēj nodrošināt teju 100% klātienes efektu.

Kvalitatīvs video konferenču aprīkojums šobrīd kļūst pieprasītāks arvien vairāk. Gan konferenču zālēm, kurās atrodas vairāki cilvēki un rīko video konferenci ar sadarbības partneriem, gan “mājas birojiem”, kuros strādā attālinātie kolēģi, kuriem arī nepieciešama kvalitatīva kamera, mikrofons un austiņas. Gan lielākām, gan mazākām konferenču telpām ir pieejami vairāki risinājumi, lai nodrošinātu kvalitatīvu video ar automātisku vadības sistēmu. Jāņem vērā, ka mikrofona un skaļruņu kvalitāte ir būtiska, lai skaņa būtu skaidra un dabiska. Šodienas risinājumi ir tik viegli uzstādāmi un intuitīvi, ka profesionālas konferenču telpas uzstādīšanu, ar attiecīgajiem risinājumiem var veikt pat neprofesionālis.

Izlasi arī citus rakstus:



Videokonference, Photo by Chris Montgomery on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas