
Foto: freepik
Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) un izglītības un zinātnes ministre Dace Melbārde (JV) ir vienisprātis, ka ārstu noslodzes mazināšanas nolūkā ir skolām ir jāatvieglo prasības pēc ārsta zīmēm skolēnu mācību kavējumu gadījumos.
Piektdien Abu Meri tikās ar Melbārdi, lai apspriestu svarīgākos starpnozaru jautājumus skolēnu veselības un drošības jomā.
Tostarp viena no galvenajām tēmām bija par mācību kavējuma attaisnojuma zīmēm. Amatpersonas bija vienisprātis, ka nevajag likt papildu slodzi ģimenes ārstiem un nav nepieciešamības radīt papildu birokrātiju attiecībā uz mācību kavējumus attaisnojošajām zīmēm, un katra skola pati varētu lemt par šo jautājumu.
Savukārt attiecībā uz ārsta zīmēm situācijās, kad bērni pēc saslimšanas atgriežas skolā, Abu Meri akcentēja nepieciešamību izstrādāt vienotu pieeju. Tāpat tikšanās laikā Abu Meri uzsvēra, ka ārsta zīmes būtu jāizsniedz tikai gadījumos, ja tiek sniegtas īpašas rekomendācijas, piemēram, atbrīvojums no sporta nodarbībām vai citas režīma izmaiņas.
Šāda pieeja palīdzētu mazināt ārstu noslodzi un padarītu administratīvos procesus efektīvākus, vienlaikus sniedzot skaidrību par nepieciešamību pēc izziņām pašām izglītības iestādēm. Veselības nozarei šis jautājums ir būtisks, jo rada nesamērīgu ārsta zīmju pieprasījumu bērna prombūtnes attaisnošanai, norādīja ministrijā.
Tāpat veselības ministrs aicina izglītības iestādes, kas to vēl nav izdarījušas, precizēt iekšējās kārtības noteikumus, paredzot, ka ārsta zīme nebūtu nepieciešama vienkāršiem prombūtnes attaisnojumiem, jo tas rada nevajadzīgu slogu ārstiem, veselības nozarei un arī bērnu vecākiem.

Foto: freepik