Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

9 ieteikumi vīrišķīgai komunikācijai – runā kā džentlmenis VIDEO

www.unsplash.com

www.unsplash.com

Smalks uzvalks un svaigs matu griezums varbūt ļaus tev izskatīties kā džentlmenim, bet – tiklīdz atvērsi muti, visiem kļūs skaidrs, kas tieši kundziņam ir galvā. Nobriedusi, pieklājīga un izglītota runas maniere paver durvis gan uz izredzētās sirdi, gan vērtīgiem kontaktiem biznesā.

1. Vienmēr saki “Lūdzu!”

Tas ir burvju vārdiņš, kas atspoguļo labas manieres un cieņu pret apkārtējiem, nešķirojot, kurš to pelnījis un kurš nē.

2. Vienmēr saki “Paldies!”

Vai tas ir apsveikums vai kompliments, informācija, prece vai pakalpojums – esot pateicīgs par saņemto, tu liec citiem justies labi.

3. Nelamājies!

Tas tiešām izklausās atbaidoši no malas un ne par ko citu kā zemu izglītības līmeni un nespēju sevi kontrolēt neliecina.

4. Ar savu runasveidu nenoniecini apkārtējos!

Pašpietiekams cilvēks nekad neizjutīs vajadzību celt pašvērtējumu, pazeminot to citiem. Cilvēki uzturēsies tādā kompānijā, kur sarunubiedrs pamana un izceļ pozitīvo viņos, nevis meklē trūkumus, kritizē vai izsmej.

5. Netenko!

Neatkārto baumas, ko dzirdi. Galu galā – džentlmenim ir daudz vairāk par ko runāt ar cilvēkiem, kā bezvērtīga, nepārbaudīta, kādam cilvēkam neglaimojoša informācija.

6. Neizsaki komentārus, kas var tikt uztverti kā kategoriski un kritiski pret cilvēku dzimumiem, rasēm, reliģijām, tautībām vai politisko pārliecību!

Seksists, rasists, homofobs – neviens no šiem nav džentlmeņa titula cienīgs. Nemēģini sevi attaisnot ar sarkasmu vai melnu humora izjūtu – tu nekad nezini vai ar šādā veida komentāriem neaizskar kādu klātesošo.

7. Iemācies paklusēt un pagaidīt!

Klusie ūdeņi ir tie dziļākie – džentlmenis vienmēr var pagaidīt savu kārtu runāt. Ne viss, kas tev ienāk prātā ir tik svarīgs, lai tūlīt to pavēstītu apkārtējiem. Turklāt jo retāk, bet jēgpilnāk izteiksies, jo vairāk apkārtējie alks dzirdēt tavu viedokli un paši jautās pēc tā.

8. Zini, kad ir īstais laiks beigt runāt vai paklusēt!

Jebkurā stāstā, jokā vai piedāvājumā ir viena būtiska nianse, kas ietekmē iznākumu – tam ir jābeidzas īstajā vietā. Jo ilgāk tu turpini runāt un runāt, un paskaidrot, un precizēt, jo vairāk skaidrs, ka nespēj noformulēt domu vai gluži vienkārši ciet no verbālas nesaturēšanas.


www.unsplash.com

www.unsplash.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas