Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ķermeņa valodas nozīme – kādus trikus izmantot un kā tie palīdz?

Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Kāds ir efektīvas komunikācijas noslēpums? Kas uz mūsu zemapziņu iedarbojas visspēcīgāk? 55% ir neverbālie signāli, ko ar savu ķermeni nododam citiem, 38% ir balss un intonācija un tikai 7% ir pateiktie vārdi. Gluži tāpat kā strādājam pie savas runas vai izvēlamies un komplektējam apģērbu, varam iemācīties trikus un paņēmienus ar savu ķermeni, kas palīdzēs panākt vēlamo.

1. Kļūsti par atspulgu

Jebkurš no mums jūtas ērtāk tādu cilvēku klātbūtnē, kuri mūs saprot. Tas rada neizskaidrojamu saikni, kura ļauj atvērties un uzticēties. Atkārtojot dažas sarunas biedra kustības vai pārņemot žestus, mēs parādam, ka esam līdzīgi domājoši. Kad mūs kāds cilvēks ļoti iedvesmo, vai izjūtam simpātijas pret viņu, spoguļošanas process notiek gluži dabīgi. Tomēr mazliet piedomājot un esot vērīgi varam veikt apzinātu spoguļošanu jebkurā situācija. Galvenais nepārcensties, lai sarunu biedram nerastos sajūta, ka viņu izsmejam.

2. Staigā mērķtiecīgi un ar enerģiju

Sakumpuši pleci, nolaists skatiens un neizteiksmīga gaita. Varētu šķist – vai nav vienalga kā ejam, ja vien tiekam uz priekšu un nokļūstam pareizā vietā īstajā laika? Tomēr tam noteikti ir nozīme, ja gribam atstāt iespaidu uz citiem! Iztaisno muguru, skaties droši uz priekšu, nevelc kājas un piešķir savam solim atsperīgumu. Tā radīsi iespaidu, ka esi pašpārliecināts un drošs cilvēks, kas zina uz kurieni iet un kur viņam jānokļūst gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

3. Skaties acīs

Kautrīgiem, nedrošiem un nepārliecinātiem cilvēkiem var būt ļoti grūti to izdarīt, bet ir vērts sevi piespiest un sākt trenēties noturēt ilgstošu acu kontaktu ar sarunu biedru. Ne velti saka, ka acis ir dvēseles spogulis un, tikai ielūkojoties otra dziļākajā būtībā, mēs varam izveidot saikni ar viņu. Jo vairāk to praktizēsi, jo biežāk pamanīsi, cik liela nozīme ir šim paņēmienam.

4. Rokām jābūt redzamām

Gluži instinktīvi mēdzam sakrustot rokas vai iebāzt tās kabatās brīžos, kad jūtamies nedroši un vēlamies sevi norobežot un pasargāt. Tomēr tas citiem par mums rada negatīvu un noraidošu iespaidu. Mācies atbrīvoties, turēt rokas gar sāniem, pavērst plaukstas uz augšu un būt atvērts pret apkārtējiem.

5. Neesi stīvs, neesi nervozs

Būt atbrīvotam - tas nozīmē izturēties mierīgi un dabīgi. Jebkurš pārspīlējums – pilnīgs nekustīgums vai, gluži otrādi, nemitīga knosīšanās un grozīšanās, rada negatīvu iespaidu par cilvēka raksturu un būtību.

6. Sēdi ar taisnu muguru

Tas ne tikai ļauj izskatīties inteliģentam, pašpārliecinātam un drošam, bet arī nāk par labu stājai un mugurkaula veselībai. Vari katru dienu 30 minūtes vienkārši pagulēt uz muguras uz grīdas – tas palīdzēs turēt sevi stalti un taisni.

7. Izkop savu rokasspiedienu

Sarokojoties ar otru, viņam tiek nodota daļa no tavas enerģijas un tu demonstrē attieksmi. Stingrs, drošs, patīkams rokasspiediens rada labu iespaidu. Paspiežot roku, nav jācenšas otram salauzt pirkstus demonstrējot pārākumu, bet tikpat slikta ir arī pārspīlēti padevīga, vienkārši pastiepta, ļengana roka, bez dzīvības pazīmēm, ar kuru otrs nezina, ko iesākt.

8. Piebremzē

Ja pamani, ka tavā ikdienas rutīnā ir daudz nevajadzīgu, lieku un saraustītu darbību, gluži vienkārši – piebremzē. Ja prātā ir haoss, tas izpaužas arī darbībās. Tāpēc praktizē meditāciju, izveido sarakstus vai darba plānu, lai ieradinātu sevi darboties secīgi un apzināti. Cilvēki, kas nēsājas turp-atpakaļ pa ofisu, regulāri kaut ko kaut kur aizmirst vai sajauc, iedveš trauksmi arī citos, un neviens negrib savā tuvumā nervu kamolu.


Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas