Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Arvien vairāk hakeri uzbrūk Latvijas mājas lapām

Augustā turpināja kāpt kiberuzbrukumu skaits Latvijai, tajā skaitā arī pakalpojumu atteices uzbrukumi (DDoS). Īpaša uzbrucēju aktivitāte tika novērota laikā, kad Uzvaras parkā Rīgā tika veikti padomju pieminekļa nojaukšanas darbi. Augustā Tet konstatējis vairāk nekā 120 DDoS-uzbrukumu finanšu iestādēm, transporta un sakaru iestādēm, kā arī valsts sektoram. Šis ir tikpat liels uzbrukumu skaits kā maijā, kad, it īpaši ap 9. maiju, tas bija pieaudzis četras reizes, salīdzinot ar gada sākumu, informē Tet Biznesa komunikācijas un mārketinga vadītāja Elīna Kovaļova.

“Augustā Krievijas huligānu “NoName” apakšgrupējumi, piemēram, “PeopleDDoS” un “Noname057” savos Telegram lietotnes kontos bija izvietojuši aicinājumus veikt uzbrukumus Latvijas valsts iestādēm, banku sektora, telekomunikāciju un enerģētikas uzņēmumiem. Aicinājumos tika norādīti konkrēti serveri, izmantojamās metodes un rīki,” stāsta Tet IT drošības pārvaldnieks Uldis Lībietis. Paaugstināta aktivitāte tika novērota tieši no 25. līdz 28. augustam, kad Rīgā notika Uzvaras parka pieminekļa demontāžas darbi. “Neskatoties uz huligānu pūlēm, viņiem nav izdevies būtiski traucēt iestāžu, uzņēmumu darbu un ikdienišķo pakalpojumu saņemšanu mūsu valsts iedzīvotājiem,” precizē U.Lībietis. Līdzīga situācija tika novērota arī Igaunijā, kad pēc padomju pieminekļu nojaukšanas Narvā un tās apkaimē, valsts piedzīvoja lielākos DDoS-uzbrukumus, kopš 2007. gada.

Vienlaicīgi Tet brīdina arī par pikšķerēšanas gadījumiem, kas izplatās visā Latvijā. Augustā populārākie pikšķerēšanas mēģinājumi tika sūtīti “Latvijas Pasts” vārdā, aicinot cilvēkus atvērt pievienoto saiti un ievadīt personīgos datus. “Atgādinām, ka, saņemot jebkuru e-pastu, vispirms ir jāpievērš uzmanība sūtītājam un saturam. Nekādā gadījumā neveriet vaļā aizdomīgas saites, it īpaši, ja tajās tiek prasīts ievadīt bankas un citus personīgos datus. Vērts atcerēties arī par sarežģītu paroļu izveidi un to regulāru nomaiņu ierīcēs, lietotnēs un lietotāju kontos,” atgādina Tet pārstāvis.

Aktualizējot digitālās drošības tēmu un piesaistot sabiedrības, valsts un uzņēmumu uzmanību tai, 26. oktobrī Tet rīkos jau otro kiberdrošības forumu “CyberShield”, kas šogad norisināsies gan klātienē, gan tiešsaistē. Pasākums pulcēs labākos Latvijas un starptautiskos kiberdrošības ekspertus un ražotājus, tajā būs iespējams arī notestēt gan tehnoloģijas, gan iekārtas. Pieteikties jaunumiem par pasākumu un uzzināt vairāk ir iespējams šeit.

Hakeri, foto by geralt, pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas