Zemesvēzis - Foto no Pixabay
Kad dārza izveidē ieguldīts laiks un materiāls, bet tā vietā lai redzētu un baudītu darba augļus, noskaties, kā stādi pēkšņi iznīkst viens pēc otra, tad jāmeklē iemesls augu bojāejai. Ja zemē pamani nelielas alas, bet vakaros kāds skaisti čirkst, tad zini – klāt pats negantais dārza bieds – zemesvēzis.
Kas ir zemesvēzis
“Dzied circenītis aizkrāsnē..” ir īstena zemesvēžu dziesma. Un, lai gan zemesvēzis nedzied aizkrāsnē, bet dārzā, un tautā to dēvējam par zemesvēzi, tas tomēr nav nekāds vēzis, bet gan racējcircenis. Zemesvēzis ir līdz 6cm liels, tumši brūns circenim līdzīgs kukainis, kas no circeņa atšķiras ar priekškājām, ar kurām zemesvēzis rok savus labirintus zem zemes.
Kādu kaitējumu tas nodara
Zemesvēzis aktīvi rok alas un atbrīvojas no visa liekā savā ceļā, tai skaitā ir arī augu saknes. Tās kalpo kā viens no zemesvēžu uzturā lietojamiem produktiem. Ja gadās zemesvēzi noķert, jārēķinās, ka viņam ir stiprs žoklis, kas spēj ne tikai pārkost pārkoksnējušās saknes, bet arī diezgan sāpīgi iekost aizstāvoties. Tādēļ nevajadzētu zemesvēzi uztvert kā interesantu kukaini, ko paņemt rokās paskatīties, nekad iepriekš to nedarot.
Kā cīnīties ar zemesvēzi
Noskaties, kā atrast zemesvēžu ligzdas un kā pret
zemesvēzi cīnīties.
Zemesvēzis - Foto no Pixabay