Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā ģimenes locekļus iesaistīt mājas darbos?

Protams, ka ir ģimenes, kurās visi saimnieciskie pienākumi ir godīgi sadalīti un katrs sev uzticētos darbiņus arī apzinīgi pilda. Tomēr aizvien ne mazums ir tādu ģimeņu, kur visi smuki sēž dīvānā, kamēr mamma atspērusies gatavo vakariņas, liek mazgāties drēbes un vāc bērnu mantas. Ir arī ģimenes, kur vecāki savā starpā ir veiksmīgi sadalījuši mājsaimniecības pienākumus, bet bērni, kā mazie karalīši turpina nedarīt neko. Arī šāds modelis nekam neder. Ģimenē katram jābūt kādam pienākumam. Protams, to dalījums atšķirsies- ja mamma ir mājsaimniece, protams, viņa paveiks vairāk. Tomēr tas nenozīmē, ka viņai vienai jādara pilnīgi viss. Skaidrs, ka arī bērns, kuram ir intensīvs mācību grafiks un treniņi pēc skolas, nav katru dienu vēl jāapkrauj ar neskaitāmiem saimniecības darbiem. Tomēr kādam darbiņam ir jābūt katram.

Kā panākt, lai ģimenes locekļi iesaistās mājas darbos:

- Vispirms jāsarīko ģimenes kopsapulce, kuras laikā jāizrunā kādus pienākumus un kurš varētu uzņemties. Pienākumi jāsadala atbilstoši katra spējām, pretējā gadījumā tie visdrīzāk netiks izpildīti vai tiks izpildīti ne visai kvalitatīvi.

- Jāuzraksta pienākumu saraksts un jāpiestiprina visiem redzamā vietā. Protams, ka iesākumā ik pa laikam nāksies visus ‘’ pabakstīt’’. It īpaši, ja ģimenes locekļi ir pieraduši neko nedarīt.

- Nekādā gadījumā nedrīkst atkāpties no norunātā. Protams, ja akurāt kāds ir saslimis vai gadījusies kāda cita krīze, var izdarīt izņēmumu.

- Neveikt citam uzticētos pienākumus. Šis noteikums, protams, prasa stiprus nervus. Ir gana kaitinoši, ja bērns jau ceturto dienu pēc kārtas nevar izņemt traukus no trauku mašīnas un vīrs jau trešo nedēļu nevar saņemties izsūkt dīvānu. Tomēŗ atkāpties nevar. Tiklīdz kāds no šiem pienākumiem tiks paveikts sliņķu vietā, atkal visas problēmas sāksies no gala.

- Ir jāskaidro ģimenes locekļiem, kāpēc šādi noteikumi ir pieņemti. Kā galvenais pamatojums – mamma vai vecāki nav vergi. Kā otrs galvenais- bērniem ir jāpierod pie tā, ka viņiem ir savi pienākumi un nākotnē viņiem šīs iemaņas noderēs.

- Ja akurāt nekas nelīdz un ģimene turpina slinkot, jāpievēršās drastikām metodēm un sliņķi jāsoda. Bērni ar atņemtiem telefoniem vai kabatas naudu. Vīri ar palikšanu bez gardām vakariņām un sievas uzmanības.

Skaties arī video, kurā Baiba Vītiņa atklāj, kāpēc gludināšana viņu ģimenē ir vīra pienākums.

Interesanti:

Kā pienākumus dala Kambalu ģimenē

Elīnas Gluzunovas vīrs nosauc galvenos sievietes pienākumus

Horens Stalbe uzskata, ka gatavošana ir sievietes pienākums


Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas