Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pieaugušam bērnam atbrīvoties no pārāk lielas vecāku kontroles

Situācijas, kad vecāki pārmēru vēlas kontrolēt savu sen jau pieaugušo bērnu dzīves nebūt nav retas. Reizēm tam par iemeslu ir vecāku nespēja pieņemt, ka bērns jau ir liels. Reizēm vecāki vienkārši ir ļoti autoritāras personības un uzskata, ka labāk par visiem zina, kā apkārtējiem dzīvot. Gadās arī, ka vecāku jūtās pārāk vientuļi un savā dzīvē neieinteresēti, tāpēc vienīgais kas viņiem ļauj justies daudz maz komfortabli ir mēģinājumi dzīvot savu bērnu dzīvi. Neskatoties uz to, kāds ir pieaugušo bērnu pastiprinātās kontroles iemesls, šāda situācija īsti nav pieļaujama.

Kas liecina par to, ka vecāki pārmērīgi kontrolē pieaugušo bērnu dzīves

Ja vecāki regulāri zvana, lai apjautātos , kā klājas, bieži aicina ciemos, sūta dāvaniņas, regulāri interesējās vai jums viss ir kārtībā ar veselību, tā nav kontrole, bet gan normālas rūpes. Ja vecāki ar milzu regularitāti ierodas ciemos iepriekš nebrīdinot, zvana vismaz trīs reizes dienā, ved mazbērniem ‘’ normālu ēdienu’’ un pērk jums apģērbu( jo jūsējais izskatoties noplucis vai pārāk atklāts…), tad tā ir pārmērīga kontrole.

Kāpēc nedrīkst pieļaut, ka vecāki kontrolē dzīvi

Protams, ka bērni mīl savus vecākus neskatoties ne uz ko. Un tieši šī iemesla dēļ pieaugušās atvases reizēm baidās vecākiem aizrādīt par pārmērīgu jaukšanos viņu dzīvē. Nevēlas sāpināt vecākus, bet tajā pašā laikā cieš no radušās situācijas. Jāapzinās, ka šāda neveselīga vecāku uzvedība var radīt dažādas problēmas. Pirmkārt - pieaugušā bērna partneris agrāk vai vēlāk sāks izrādīt nepatiku pret radušos situāciju. Otrkārt - pieaugušā bērna bērniem var sākt likties, ka īstā autoritāte ģimenē ir vecvecāki, nevis vecāki. Un treškārt -pats pieaugušais un pārāk kontrolētais bērns ar laiku visdrīzāk tiešām sāks justies nepieaudzis, nepilnvērtīgs un bezatbildīgs.

Kā risināt situāciju

Protams, ka runāt, runāt un vēlreiz runāt. Atklāti stāstīt vecākiem par savām sajūtām. Ja tas nelīdz- ir jāpieņem stingrāki mēri. Praksē tas izskatītos kā neatbildēšana uz katru vecāku zvanu, atteikšanās braukt ciemos pēc pirmā uzaicinājuma, dāvanu atdošana atpakaļ utt. Izklausās diezgan nežēlīgi, taču, ja jūs pēc katras šādas rīcības atkal un atkal vecākiem izskaidrosiet, kāpēc tā rīkojāties, tas nesīs augļus. Protams, vecākiem arī regulāri jāatgādina cik mīļi un svarīgi viņi ir, bet tik pat bieži jāatgādina arī tas, ka jūs esiet pieaudzis, pašpietiekams cilvēks.

Noskaties video, kurā psihoterapeits stāsta, kāpēc reizēm vecākiem ir tik grūti '' palaist vaļā'' savus pieaugušos bērnus.

Interesanti:

Rūta Dūduma joprojām nav tēvam piedevusi ģimenes pamešanu

Rojs Rodžers apmeties uz dzīvi savas omītes dārzā

Rūta Dvinska pastāsta cik labi viņas tētis tiek galā ar mazmeitiņu


Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas