Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā karstā vasarā saglabāt zaļu dārzu un pagalmu?

Zaļš dārzs vasarā (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)

Zaļš dārzs vasarā (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)

Kas vēl var būt atsvaidzinošāks par vēsu dušu karstā vasaras dienā? Tāpat kā mēs tiecamies saules svelmē veldzēties, arī mūsu piemājas zāliens un augi priecājas par atvēsinošu ūdens devu. Kā vasaras karstajā svelmē parūpēties par to, lai dārzs un piemājas mauriņš būtu mitrināts un zaļotu, kā pilnveidot savu vasaras dārza laistīšanas rutīnu un kādus rīkus izmantot, lai to padarītu pēc iespējas relaksējošāku? Lūk, noderīgi padomi.

Kā zināt, ka dārzs un mauriņš ir jālaista?

Sauss, izkaltis zālājs jeb mauriņš un brūni, saulē izcepušies augi ir pašas pēdējās pazīmes. Svarīgi būtu rūpēties par dārzu un augiem pirms to ir parādīšanās. Augsnei ir jābūt mitrai 20 centimetru dziļumā un to var nodrošināt, laistot dārzu un piemājas zaļo teritoriju regulāri. Lai noskaidrotu, vai nepieciešama laistīšana, parušini ar pirkstiem augsni. Ja tā pie pirktiem vispār nelīp klāt, augsne ir par sausu, savukārt augsne, kas pielīp lieliem kumosiem, liecinās par pārlaistīšanu.

Cik bieži karstās dienās jālaista dārzs un pagalma zālājs?

Karstā laikā zāliena laistīšanu labāk veikt agri no rīta vai vakarā, lai ūdens neiztvaiko. Ļoti karstās dienās vēlams to darīt divreiz dienā - gan no rīta gan vakarā, bet pietiek ar vienu reizi dienā. Regulāra laistīšana ir īpaši svarīga jaunam zālājām. Kad zāliens jau ir paaudzies, nepārspīlē, jo pārāk liels mitrums var izraisīt arī pelējumu. Ja zāliens ir audzis jau vismaz gadu, karstā laikā vari laistīt to katru otro, trešo dienu.

Kā izvēlēties piemērotāko dārza laistīšanas režīmu?

Liels piemājas pagalms ar perfektu zālāju vai neliels balkons, pie kura piestiprināti puķu podi - abos gadījumos karstā vasaras dienā ir nepieciešama laistīšana. Tā kā augi nevar izvēlēties savu laistīšanas grafiku, tad rūpes par tiem ir uz mūsu pleciem. Ja tavā piemājas pagalmā nepieciešams laistīt dažādus augus, krūmus vai paaugstinātās dobes, ieteicams izmantot laistīšanas rīkus ar dušas strūklu, jo tā palīdzēs vienmērīgi mitrināt augsni. Savukārt, ja karstā svelmē nepieciešams parūpēties par tikko iestādītiem vai trausliem augiem, ieteicams izmantot pēc iespējas maigāku strūklu - miglas strūklu, kas palīdzēs saudzīgi mitrināt augsni.

Laisti augus pat vairāku metru augstumā

Neliela dārza teritorija nav šķērslis augu stādīšanai. Pat pagalmus ar mazu platību iespējams padarīt krāšņākus ar dažādām paaugstinātajām dobēm, veidojot sienu apstādījumus vai iekļaujot dažādus puķu podus uz balkona. Ja ir nepieciešams piekļūt augiem, kas atrodas vairāku metru augstumā, iesakām izmantot laistīšanas pistoli, ar kuras palīdzību varēs aplaistīt augus, kas aug pat augstās un grūti pieejamām vietās, vienlaikus notīrot pat nepieejamos mājas stūrus. Tāpat laistīšanas pistole būs piemērota, ja nepieciešams aplaistīt objektus, kas atrodas priekšā, jo to iespējams pozicionēt horizontāli, veidojot pagarinājumu, un brīvi rotēt 360 grādu leņķī, vienlaikus saudzējot arī izmantoto ūdens daudzumu.

Rūpēs par vidi - saudzē ūdeni

Regulāras augsnes mitrināšana ir viens no galvenajiem mērķiem karstā vasarā, lai augi plaukstoši ziedētu un raža būtu pēc iespējas bagātīgāka. Taču vienlaikus svarīgs ir arī izmantotais ūdens daudzums. Lai būtu tuvāk dabai, piemājas pagalma un dārza laistīšanai iesakām izmantot ūdens taupošu smidzinātāju, kas samazina ūdens padevi, tādējādi ietaupot līdz pat 20% ūdens.

Lasi arī šos rakstus:

Zaļš dārzs vasarā (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)

Zaļš dārzs vasarā (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas