Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā rūpēties par puansetiju - Ziemassvētku zvaigzni?

Krāšņās puansetijas jeb Ziemassvētku zvaigznes ik gadu mēdz rotāt daudzus svētku galdus. Ar zvaigžņveida lapu seglapām puansetijas ir kļuvušas pazīstamas kā Ziemassvētku zvaigznes daudzās citās valodās, tostarp Stella di Natale itāļu valodā un Weihnachtsstern vācu valodā, savukārt Meksikā tās dēvē arī par Svētās nakts ziediem. Visplašāk pieejamais puansetiju augs ir sarkans, taču speciālisti pēdējo desmitgažu laikā ir smagi strādājuši, radot vairāk nekā 150 dažādas šķirnes, tostarp skaistas rozā, apelsīnu, krēmkrāsas un baltās krāsas. Faktiski puansetijas siltos toņos, piemēram, aprikožu, rožu, rozā vai laša krāsā, priecē mājas jau no oktobra. Pretēji izplatītajam uzskatam, šo telpaugu, kas sākotnēji nācis no Meksikas, nav grūti kopt, lai panāktu, ka tā uzziedētu arī uz nākamajiem Ziemassvētkiem.

Kādas puansetijas iegādāties?

Daudzos lielveikalos puansetijas ar ziediem novieto pie veikala ieejas durvīm, cerot, ka klienti, ieejot vai izejot, tiks kārdināti. Taču nekad nevajadzētu pirkt puansetiju, kas atrodas blakus automātiskajām durvīm, kas atveras ik pēc 30 sekundēm, jo ​​pakļaušana caurvējam vai temperatūrai, kas zemāka par 12°C, var izraisīt auga bojājumus. Lai gan sākumā tas nav redzams, lapu nokrišana var parādīties drīz pēc Ziemassvētku zvaigznes atvešanas mājās.

Veselam puansetijas augam būs neskartas seglapiņas. Ja mazie dzeltenie pumpuri starp krāsainajām seglapiņām — īstie ziedi — joprojām izskatās cieši pieguļoši, zini, ka puansetijas auga kvalitāte ir laba.

Ja iespējams, pirms pirkšanas pārbaudi augsni. Tai nevajadzētu būt ne pilošai, ne pilnībā izžuvušai, un, ja tā ir, iespējams, augam nav piešķirta pienācīga aprūpe.

Ziemassvētku zvaigzne ir jutīgs augs. Kad esi izvēlējies un iegādājies puansetiju, noteikti ietin to papīrā, lai dotos mājās, pasargājot to no caurvēja un temperatūras zem 12C grādiem.

Puansetijas kopšana

Puansetijai nepatīk daudz ūdens. Vienmēr atceries, ka augsne nedrīkst ne izžūt, ne izmirkt. Pārmērīga laistīšana var ātri izraisīt aizsērēšanu, kas savukārt izraisa sakņu puvi un atstāj Tevi ar mirušu telpaugu.

Vajadzētu ik pa laikam pārbaudīt auga lapas. Ja tās kļūst dzeltenas vai nokrīt, iespējams, Tu to nepareizi laisti. Līdzīgi kā gadījumā ar orhidejām, daudzi puķu entuziasti, vēlot augam labu, bieži pārlej puansetijas, kad tām vajag tikai nedaudz. Vajadzētu laistīt puansetijas augu, kad augsne ir manāmi izžuvusi. Tas varētu būt katru dienu, ja puķupods atrodas pie radiatora sausā telpā, vai tikai katru otro vai trešo dienu citās vietās. Kā pārbaudīt? Uzmanīgi pacel augu - ja šķiet viegls, laiks laistīt. Mini puansetijas jāpārbauda katru dienu. Šos augus var arī laistīt, iemērcot tos no apakšas, kas piesātina augsni ar ūdeni vairāk nekā parastā laistīšana (jāpiemēro vienu reizi nedēļā). Puansetijas dod priekšroku istabas temperatūras ūdenim, un mazākus podus vajag laistīt biežāk nekā lielos, jo tie ātrāk izžūst.

Ja rodas šaubas, labāk ir turēt puansetijas nedaudz sausākas (nevis pārāk mitras) un laistīt tās maz un bieži, nevis reti, bet lielā daudzumā. Ziemassvētku zvaigzne īpaši ilgi un labi aug, ja tās tiek mēslotas reizi nedēļā apmēram četras nedēļas pēc iegādes, izmantojot šķidro mēslojumu, kas paredzēts ziedošiem telpaugiem uz iepakojuma norādītajā devā.

Atceries, ka puansetijām patīk mitri apstākļi, tāpēc smidzini augu, ja tas atrodas telpā, kur ir pilna centrālā apkure.

Ziemassvētku zvaigznei ir nepieciešams arī siltums un gaisma. To var turēt tuvu radiatoram, bet prom no caurvēja. Tas nozīmē, ka to nevajag turēt telpā, kur ir kamīns, atvērtas durvis, atvērti logi vai vējains gaitenis. Tieši caurvējš ir biežākais iemesls, kādēļ šis augs var sākt zaudēt lapas. Centies novietot puansetijas aizsargātā vietā.

Temperatūra no 15 līdz 22 grādiem ir ideāla, tāpēc šis telpaugs ir labi piemērotas guļamistabām un viesistabām. Lai augs augtu un attīstītos, ir svarīgi nodrošināt pietiekami daudz gaismas (puansetijas dod priekšroku gaišai vietai, nevis pilnai ēnai). Parastais padoms ir sargāt augus no tiešiem saules stariem, lai pasargātu to lapas no apdegšanas, taču ziemas mēnešos tam nevajadzētu būt problēmām, tāpēc ir labi novietot puansetijas augu pie loga, kas vērsts uz dienvidiem.

Kā saglabāt puansetijas pēc Ziemassvētkiem?

Lai nodrošinātu, ka šis augs izdzīvos līdz nākamajam gadam, aprīlī būs jāapgriež puansetija līdz aptuveni 10 cm un jāuzglabā 13°C temperatūrā. Pārstādi maijā un vasarā audzē vēsā un gaišā vietā, ideālā gadījumā 15–18°C temperatūrā.

Kad pienāks novembris, ir laiks sākt augu stimulēt. Tam būs vajadzīgas 12 stundas spilgtas dienasgaismas, kam seko 12 stundas pilnīgas tumsas, lai brīdinātu to par īsām ziemas dienām, kas veicinās sarkano ziedu uzplaukumu.

Puansetija kā griezti ziedi

Kā grieztie ziedi puansetijas ir lieliski ziedi ar krāsainām seglapiņām un ilgu glabāšanas laiku. Ja nevari saglabāt savu puansetiju dzīvu podiņā, nozgriez stublājus zem seglapām (krāsainajām lapām), iemērc nogrieztos galus karstā ūdenī (60°C) uz dažām sekundēm, lai noņemtu balto sulu, un pēc tam nekavējoties ievieto aukstā ūdenī. Ar pietiekami daudz ūdens, nogrieztas puansetijas var palikt svaigas līdz divām nedēļām.

Lasi arī:

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas