Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādi ikdienas drošības pasākumi jāievēro, lai izvairītos no zagļiem Jūsu mājās?

Bieži vien mūsu pašu neuzmanība, nevērība un netīša provokācija piesaista zagļu vērību, liekot uzlūkot mūsu mājokli kā iespējamo laimes aku savam nākamajam guvumam. Savukārt mums tas var radīt virkni nepatīkamu pārdzīvojumu. Neskaitot to, ka noteikti ir vērts izvērtēt apsardzes pakalpojumu izmantošanu, sāksim ar dažām vienkāršām ikdienas lietām, ar kurām daudzi no mums grēko, bet kas būtiski var samazināt zagļu uzmanību mūsu īpašuma virzienā.
1. Atslēdziņa zem paklāja vai puķu poda ir klasika – varat būt droši, tā būs pirmā vieta, ko pārbaudīs zagļi. Diemžēl šie gadījumi joprojām veido lielu daļu apzagto īpašumu statistikas.
2. Durvis aizslēgt vienmēr – ne tikai dodoties prom no mājas, bet arī esot mājās. Pārsteidzošs fakts, bet aptuveni ceturtā daļa zādzību notiekot caur neaizslēgtām durvīm, kas ir tikai un vienīgi mūsu pašu neuzmanīgas rīcības rezultāts.
3. Vērtīgas lietas tālāk no ārdurvīm – šī ir klasiska zagļu pieeja, sevišķi daudzdzīvokļu namos, kad garnadzis pārvietojas pa kāpņu telpām un it kā nejauši parausta durvju rokturus, bet ja durvis vaļā, tad paķer pirmo vērtīgo, ko ierauga priekšnamā, un ir prom.
4. Drošas ārdurvis un slēdzene. Ekonomējot uz ārdurvīm un izvēloties lētākas un mazāk drošas, jūs noteikti palielināsiet risku, ka zagļi izvēlēsies tieši jūsu mājas. Mūsdienās šīs profesijas pārstāvji ir “labi ekipēti ”, lai ātri un bez liekām skaņām tiktu galā ar durvju atmūķēšanu. Izvēloties ārdurvis, noteikti konsultējieties ar speciālistu, lai atrastu jums vispiemērotāko un drošāko risinājumu.
5. Atvērti logi. Izejot no mājas, vienmēr pārliecinieties, ka visi logi ir aizvērti. Arī logu atstāšana vēdināšanas režīmā paaugstina iespējamību atviegloti iekļūt Jūsu mājokli , turklāt atvērti logi vienmēr piesaista zagļu uzmanību.
6. Gaisma un apgaismojums. Ja Jums ir privātmāja, tad centieties vienmēr atstāt apgaismotu vai daļēji apgaismotu teritoriju, jo gaisma nav nelūgto viesu draugs, viņi lielākoties izvēlas vāji apgaismotas vai tumšas teritorijas.
7. Suns. Šis gan ir zināms kā labākais mājas sargs– ja mājas pagalmā būs redzams vai dzirdams suns, tas liks zaglim vairākkārt pārdomāt, vai tiešām šī būs tā īstā vieta, kurā riskēt ar savu veselību un dzīvību. Pat ja suns ir labsirdīgs un nekad nevienam nav uzrūcis, varbūt mazā ierastā zīmīte ar uzrakstu “Nikns suns” par ļaunu nenāks.
8. Informācija sociālajos tīklos. Vajadzētu rūpīgi izvērtēt publikācijas sociālajos tīklos – gan par plānotajiem ceļojumiem, gan par vērtīgiem pirkumiem. Mūsdienās zagļi, rūpīgi plāno savas noziedzīgās aktivitātes un šādas informācijas publiska pieejamība noteikti var piesaistīt viņu uzmanību.
9. Dārglietas un lielu skaidru naudu labāk glabāt seifā vai bankā, jo statistiski tieši vērtslietu zādzību skaits šobrīd ir vērā ņemami pieaudzis.
10. Kaimiņi un labas draudzīgas attiecības noteikti uzlabos jūsu īpašuma drošību, kamēr paši esat prombūtnē, jo nereti tieši kaimiņu vērība palīdz novērst nelūgtu viesu ciemošanos jūsu īpašumā. Sevišķi, ja jums ir lauku īpašums vai vasarnīca, kurā uzturaties sezonāli vai tikai brīvdienās, palūdziet jaukajiem kaimiņiem ik pa brīdim uzmest aci, vai pa jūsu īpašumu nepārvietojas sveši ļaudis nezināmos nolūkos.
11. Apsardzes signalizācija un uzlīme pie ieejas, kas vēsta par apsardzes uzraudzību, būs acīmredzams bieds garāmejošam zaglim. Ja ir līgums ar apsardzes kompāniju un ir uzstādīta signalizācija, svarīgi ir savā ikdienas rutīnā ieviest signalizācijas aktivizēšanas un deaktivizēšanas praksi kā pirmo neatņemamo darbību, dodoties prom un ierodoties mājās.

Izlasi arī:



Apsardzes sistēma, Image by Gerd Altmann from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas