Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kondicionieru remonts – kādos gadījumos tas jāpiesaka steidzami?

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Karstās vasaras dienās, īpaši kad spožā saules gaisma caur logu papildus piesilda telpas, iekštelpās bez svaiga gaisa izturēt ir grūti, to zina katrs, kas strādā vai ilgstoši uzturas telpās bez aukstā gaisa kondicioniera. Lai kondicionieris funkcionētu labi, tam nepieciešama regulāra apkope gan siltās sezonas laikā, gan pirms sezonas sākuma, lai novērstu iespējamos bojājumus turpmākā klimatiskā aprīkojuma sistēmu darbībā.

Kādu bojājumu gadījumā kondicioniera remontu nevajadzētu atlikt uz vēlāku, bet pieteikt remonta darbus tūlīt?

Gaisa kondicioniera motora pārdegšana

Ļoti vienkārši – kondicioniera motora pārkaršana nozīmē arī visas ierīces darbības apstāšanos. Lai kādi būtu šāda bojājuma rašanās iemesli, to novērst varēs palīdzēt vien profesionāls klimata aprīkojuma remonta un apkopes serviss.

Kondicioniera kompresora bojājumi

Gaisa kompresors apgādā kondicionieri ar enerģiju, kas tiek izmantota karstā un aukstā gaisa apmaiņai. Ja nestrādā kompresors, nenotiek arī gaisa apmaiņa – tādēļ šī ir viena no svarīgākajām kondicioniera sastāvdaļām. Tas var sabojāties gan vecuma, gan nepareiza lietojuma dēļ, īpaši, ja to aizmirst uzpildīt ar kompresora šķidrumu vai, gluži otrādi, pārpilda to.

Dzesētājšķidruma noplūde

Kondicionieru meistars, reizi gadā apkopjot kondicioniera iekārtu, varēs laikus diagnosticēt, ja kondicioniera dzesētājviela kādā vietā noplūst. Ja kondicionieri laikus neapkopj, šī problēma novedīs pie daudz pamatīgākiem remontiem, jo noplūde var bojāt arī citas kondicioniera daļas.

Kā parūpēties par kondicioniera darbību?

  • Seko līdzi kondicioniera gaisa filtra stāvoklim, to izgaismojot ar lukturīti un pārbaudot, vai gaisma spīd cauri. Aizķepis un netīrs filtrs traucē kondicioniera funkcionēšanai. Dažādiem modeļiem var atšķirties biežums, kādā jāmaina filtrs, tas var būt reizi mēnesī vai trijos, bet dažos modeļos filtrs ir jātīra manuāli, ar rokām. Iepazīsties ar kondicioniera lietošanas instrukciju uzreiz pēc tās iegādes un montāžas!
  • Pārbaudīt termostatu – vai tas ir ieslēgts, neatrodas tiešos saules staros un ir uzstādīta laikapstākļiem atbilstoša gaisa temperatūra.
  • Regulāri veikt kondicioniera apkopi, to uzticot profesionāliem kondicionieru servisa meistariem. Tā ietaupīsi gan uz lielu un neplānotu remontdarbu rēķina, gan novērsīsi iespēju pēkšņi palikt bez kondicionēta, svaiga gaisa pašā vasaras karstumā!

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas