Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latvijas futbola izlase izcīna trešo vietu Baltijas kausā

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Paolo Nikolato. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien Liepājā cīņā par trešo vietu Baltijas kausā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Fēru salu valstsvienību.

Latvijas izlases labā vārtus guva Andrejs Cigaņiks, kurš sarūpēja galvenajam trenerim Paolo Nikolato pirmo uzvaru jaunajā amatā.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, Nikolato Latvijas izlases sākumsastāvā veica trīs izmaiņas - centra aizsarga Kaspara Dubras vietā bija Antonijs Černomordijs, pussargu Cigaņiku aizvietoja Renārs Varslavāns, savukārt uzbrucēja Raimonda Kroļļa vietā bija Dāvis Ikaunieks.

Pirmā puslaika vidū pēc pretinieku bīstamiem uzbrukumiem Rihards Matrevics pāris reizes glāba Latvijas izlasi no zaudētiem vārtiem. Arī puslaika pēdējās sekundēs viņš liedza Fēru salu futbolistiem gūt vārtus, ar atvairījumu noslēdzot pirmās 45 minūtes, kurās latviešiem neizdevās apdraudēt viesu vārtus.

Otrais puslaiks latviešiem iesākās veiksmīgi, jo 50.minūtē Cigaņiks panāca 1:0. Mārtiņš Ķigurs pārcēla bumbu pāri pretinieku futbolistam, to saņēma Varslavāns, kurš piespēlēja pretī vārtiem, no kurienes precīzs bija Cigaņiks.

Nedaudz vēlāk pēc Cigaņika piespēles Marko Regža no pāris metriem uzsita bumbu virsū vārtsargam, bet pēc sekojošā stūra sitiena garām stabam bumbu raidīja Kristers Tobers. Cīņas 75.minūtē bīstamu sitienu pa vārtiem izdarīja arī Alvis Jaunzems.

Tikmēr Tallinā par Baltijas kausa ieguvēju tika kronēta Igaunija, kas finālā pamatlaikā spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Lietuvu un pēcspēles 11 metru sitienu sērijā bija pārāka ar 4:3.

Sestdien Latvijas futbolisti Baltijas kausa pusfinālā ar 0:2 zaudēja Lietuvai, bet Fēru salas ar 1:4 atzina Igaunijas pārākumu.

Abas komandas pēdējo reizi tikās UEFA Nāciju līgā 2020.gadā, kad abas spēles noslēdzās neizšķirti 1:1.

No Nikolato izsauktajiem 27 futbolistiem savainojumu dēļ no kandidātu saraksta tika atskaitīti Roberts Uldriķis un Eduards Emsis. Arī Vladislavs Gutkovskis un Jānis Ikaunieks nav kandidātu sarakstā, bet pirmo reizi uzaicinājumu uz izlasi saņēma "Daugavpils" vārtsargs Dāvids Orols un "Valmieras" pussargs Lūkass Vapne, kā arī pēc ilgstoša traumu perioda valstsvienībā ir atgriezies Mārtiņš Ķigurs.

Līdzīgā formātā Baltijas kauss tika organizēts arī iepriekšējo reizi 2022.gada novembrī, kad pusfinālā Latvijas izlase pēcspēles sitienos pārspēja Igauniju, bet finālā pēcspēles sitienos piekāpās Islandei. Latvija gan ir pašreizējā Baltijas kausa trofejas glabātāja.

Baltijas kauss ir senākais joprojām notiekošais izlašu futbola turnīrs pasaulē. Pirmoreiz Baltijas kauss tika izspēlēts 1928.gadā.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Rihards Matrevics, Nils Toms Puriņš (abi - "Riga"), Frenks Dāvids Orols ("Daugavpils");

aizsargi - Kaspars Dubra ("Panevezys", Lietuva), Roberts Savaļnieks (RFS), Andrejs Cigaņiks (Lodzas "Widzew", Polija), Raivis Andris Jurkovskis, Antonijs Černomordijs, Kirils Iļjins (visi - "Riga"), Alvis Jaunzems (Melecas "Stal", Polija), Kristers Tobers (Cīrihes "Grasshopers", Šveice), Daniels Balodis, Maksims Toņiševs, Emīls Birka (visi - "Valmiera"), Iļja Korotkovs ("Auda");

pussargi - Aleksejs Saveļjevs ("Auda"), Mārtiņš Ķigurs, Dmitrijs Zelenkovs (abi - RFS), Renārs Varslavāns, Lūkass Vapne (abi -"Valmiera"), Oskars Vientiess ("Metta");

uzbrucēji - Dāvis Ikaunieks ("Šiaulia", Lietuva), Raimonds Krollis ("Vyškov", Čehija), Marko Regža, Eduards Dašķevičs (abi - "Riga").