Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Mājaslapas izstrāde - darīt pašam vai uzticēt profesionāļiem?

pixabay.com

pixabay.com

Ja tavam uzņēmumam vai tev kā pakalpojumu sniedzējam nav sava mājaslapa – ir pilnīgi skaidrs, ka zaudē milzīgu skaitu klientu, kuri informāciju meklē internetā. Nereti šķiet, ka izmantot profesionāļu pakalpojumus, kuri veido mājaslapas ir pārāk dārgi. Tad var mēģināt to darīt paša spēkiem. Ir divas metodes kā nosacīti lētāk izveidot savu mājaslapu – izmantot konstruktorsaitus vai CMS. Abiem veidiem ir gan priekšrocības, gan trūkumi.

Kas ir konstruktorsaiti un kādas īpašības tiem piemīt?

Mājaslapu konstruktori ir komplicētas programmu realizācijas sistēmas, kas ļauj izveidot savu mājaslapu bez iepriekšējām zināšanām šajā jomā. Tajos ir pieejamas sagataves, kuras ir atļauts izmantot, lai radītu savas topošās mājaslapas karkasu.

Konstruktorsaitu priekšrocības:

• tie ir piemēroti iesācējiem, kuriem ir nelielas vai arī pilnīgi nekādas priekšzināšanas mājaslapu izveidē;
• tajos pieejami gatavi moduļi ar nelielu iestatījumu skaitu;
• tajos pieejami vizuālie redaktori, kas ļauj viegli izvietot lapā saturu bez nepieciešamības orientēties html;
• dažos konstruktorsaitos ir iestrādāti iestatījumi, kas ļauj savu mājaslapu pielāgot konkrētam mērķim, piemēram, izveidot internetveikalu;

Konstruktorsaitu trūkumi:

• tā kā tajos veidotās mājaslapas tiek pozicionētas kā mazbudžeta versijas ir pilnīgi skaidrs, ka tādas tās arī izskatās apmeklētājiem; Ir pieejami tikai daži desmiti šablonu versiju, tāpēc ir pilnīgi skaidrs, ka tīklā ir vismaz simts tūkstoši līdzīgas mājaslapas kā tava;
• vērtējot profesionāli, pastāv iespēja, ka potenciālie klienti un sadarbības partneri, aplūkojot šādu mājaslapu, uzņēmumu neuztvers nopietni.
• lielie hosteri( piemēram, Uzoc), kuru piedāvātās sagataves esi izmantojis savas mājaslapas izveidē, mēdz izvietot savas reklāmas tavā mājaslapā, nesaskaņojot saturu. Lai tās aizvāktu nākas iztērēt vairāk, nekā maksātu pieklājīgs hostings un domēns, ja mājaslapas izveidē tiek izmantots CMS.

Kas ir CMS un kādas īpašibas tai piemīt?

CMS (Content managment system) jeb Satura vadības sistēma ir programmas “čaula”, kas veidota kā informācijas kopums, kuru izmanto interneta resursa izveidē un kas pēc izveides ļauj mājaslapu arī pārvaldīt – rediģēt un uzturēt. Populārākās CMS ir Joomla!, WordPress vai Drupal.

CMS priekšrocības:

• atšķirībā no kostruktorsaita CMS ir daudz plašākas iestatījumu personalizācijas iespējas, piemēram, dizaina funkcijas;
• pieejami regulāri atjauninājumi, kas rodas, uzklausot lietotāju vēlmes;
• ir ērti organizēt savu darbu mājaslapā, pateicoties intuitīvi saprotamai grafiskajai čaulai, web-master vizuālajam un html versijas redaktoram;
• lielākā daļa populārāko satura vadības sistēmu ir bezmaksas; Jāmaksā, ja vēlas uzstādīt plug-ins, kas piedāvā papildu funkcijas un atbalstu.

CMS trūkumi:

• pilnīgam iesācējam var būt grūti saprast darbības principus un iestatījumus;
• paplašinot CMS iespējas ar plug-ins palīdzību var rasties pārmērīgs noslogojums, kas bremzēs lapas darbību;
• zems drošības līmenis;

Secinājumi

Neviens no iepriekš minētājiem veidiem nav ideāls. Veidot mājaslapu pašam, vai uzticēt profesionāļiem - izvēle katram jāizdara pašam. Izmantojot web programmētāja pakalpojumus ir daudz vairāk laika koncentrēties uz mājaslapas saturu un saprast, kas tieši potenciālos klientus uzrunās. Turklāt pieredze un padomi, ko var saņemt no profesionāļa ir naudā nenovērtējami.



pixabay.com

pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas