Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

“Māmiņu pārvērtības” – atkal formā pēc dzemdībām

Bērniņa radīšana neapšaubāmi ir viens no būtiskākajiem un skaistākajiem lēmumiem ģimenes dzīvē. Tai pat laikā teju ikkatru jauno māmiņu ir nodarbinājis jautājums par pašas ķermeņa pārmaiņām grūtniecības un barošanas periodā, un vai pēc dzemdībām izdosies atgūt iepriekšējo formu.

Grūtniecības, dzemdību un krūts barošanas posms ir sarežģīts ķermenim, tas piedzīvo virkni būtisku pārmaiņu, pārsvarā saistībā ar grūtniecības laikā noritošajām hormonālajām izmaiņām. Nereti mēdz teikt, ka sieviete grūtniecības laikā ’’uzplaukst”- uzlabojas ādas struktūra, mati kļūst kuplāki, palielinās krūšu izmērs, tām pamazām gatavojoties krūts barošanai. Vielmaiņai palēninoties, ir sagaidāms arī pakāpenisks svara pieaugums – tas ir normāli un veselīgi.

Kā atgūt vēlamo formu pēc dzemdībām?

Kad pēc grūtniecības organisms atgriežas iepriekšējā ritmā, arī svars pakāpeniski normalizēsies. Hormonālā sistēma pārkārtojas, krūts barošana palīdz “izkausēt” uzkrātos kilogramus. Neatsverama nozīme ir arī pakāpeniskai fizisko aktivitāšu atjaunošanai, veselīgiem ēšanas paradumiem, kā arī pietiekamai atpūtai un miegam, kas organisma atjaunošanas ziņā spēj paveikt brīnumus.

Taču dažkārt pat ar visapņēmīgākajiem vingrinājumiem un pareizu diētu nav pietiekami, lai ķermenis atgrieztos tā iepriekšējā veidolā. Visbiežāk ietekmēta būs krūšu un vēdera priekšējās sienas forma. Var izveidoties problēmzonas – taukaudu depozīti, kas nepazūd pat normalizējoties kopējam svaram. Arī nakts miera iztrūkums nereti atstāj pēdas sejā grumbiņu un krunciņu veidā.

Laikam ejot, mūsu ķermenis mainās, tas ir tikai dabiski, un daudzas sievietes to arī mierīgi pieņem un spēj sadzīvot. Taču gadījumos, kad izmaiņas ir gana būtiskas un rada psiholoģisku vai fizisku diskomfortu, grūtības apģērba izvēlē, ietekmē pašapziņu un pašsajūtu, talkā var nākt plastikas ķirurgi.

Kas ir “Māmiņu pārvērtības”?

Arvien lielāku popularitāti arī Latvijā iegūst tā saucamās māmiņu pārvērtību jeb “mummy makeover” operācijas, ko jau vairākus gadus piedāvā Mikroķirurģijas centrs.

Pats nosaukums radies pirmo plastiskās ķirurģijas realitātes šovu iespaidā ap 2000. gadu. Šāda veida šovos salīdzinoši īsā laika periodā ar daudzskaitlīgu speciālistu komandu (plastikas ķirurgs, dietologs, kosmetologs, frizieris, stilists, fizioterapeits, trenneris utt) tiek panāktas būtiskas izmaiņas sievietes ārējā izskatā un veidolā, nereti sniedzot motivāciju jaunam, sportiskam un veselīgam dzīvesveidam, kur nepilnības vai defekti kas pirms tam iespējams atturēja no došanās uz fitnesa zāli, vai SPA kompleksu nu vairs netraucē.

Jāsaka, ka tā nav viena konkrēta operācija, bet drīzāk procedūru kopums, kas individuāli piemērots konkrētajai pacientei un viņas vēlmēm, ar mērķi, lai vienas narkozes laikā gūtu maksimāli labāko estētisko rezultātu, šādi mazinot kopējo nepieciešamo atveseļošanās ilgumu un būtisku vērību pievēršot tam, lai paredzētais ķirurģijas apjoms būtu drošs un neradītu nepamatotus veselības draudus.

Krūtis, vēders, “rokturīši” - kas ietilpst “māmiņu pārvērtībās?

Visbiežāk māmiņu pārvērtību ietvaros tiek kombinētas krūšu formas korekcija kopā ar vēdera priekšējās sienas korekciju un liposakciju (tauku atsūkšanu).

Grūtniecības laikā krūšu dziedzeri pakāpeniski palielinās, lai gatavotos laktācijai, savukārt hormonu sistēmai stabilizējoties notiek pretējais process-krūts dziedzera audi samazinās, bet tā ādas zemādas daļa un saistaudu daļa vairs nespēj atgūt iepriekšējo formu- visbiežāk šis izmaiņas raksturojas ar plānāku krūts augšdaļu dēļ krūts zirnīša/areolas kompleksa un krūts apakšējā pola noslīdēšanas uz leju. Krūšu korekciju var veiksmīgi panākt ar silikona implantu palīdzību- to izmēri un variācijas ir tik plašas, ka droši var teikt, ka katrai pacientei iespējams piemeklēt īsto. Bet gadījumos, kad noslīdējums bijis izteiktāks, pacientei tiek piedāvāta mastopeksijas (krūts pacelšanas) operācija ar vai bez vienlaicīgas silikona implanta ievietošanas.

Izmaiņas audiem notiek arī vēdera priekšējās sienas rajonā - gadījumos, kad grūtniecības un svara izmaiņu dēļ audu iestiepums ir bijis lielāks par to spēju savilkties atpakaļ tonusā. Nereti arī vēdera priekšējā muskulatūra gūst paplašinājumu starp muskuļiem(diastāze), kas traucē iegūt stingru vēdera priekšējo sienu pat mērķtiecīgi sportojot. Šīs zonas korekcijas (abdominoplastika) laikā liekais audu apjoms tiek noņemts, tiek koriģēta diastāze starp muskuļiem, nepieciešamības gadījumā tiek veikta nabas transpozīcija.

Gadījumos kad ir izveidojušies taukaudu depozīti, kuri nepadodas, svaram normalizējoties, šīs zonas var lieliski konturēt ar liposkulptūras (tauku atsūkšanas) palīdzību. Šī metode bieži tiek lietota māmiņu pārvērtību operācijās, gan kā palīgmetode, gan kā būtiska operācijas daļa.

Aizvien biežāka kļūst interese arī par šo iegūto taukaudu atpakaļ ievadīšanu tilpumu defekta mazināšanai citās zonās.

Pacientēm, kuras ieinteresējušas māmiņu pārvērtību operācijas, pirmais solis ir doties uz konsultāciju pie plastikas ķirurga, kur tiks apspriestas visas iespējas un piemeklēts labākais un drošākais risinājums pacientei.

Jaunā māmiņa, Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas