Sadzīves tehnika, mēbeles, Photo by Csongor Schmutc on Unsplash
Mēbeles un sadzīves tehnika dažreiz tiek sabojātas tik ļoti, ka nevar noliegt, ka ir laiks tās nomainīt. Tādos gadījumos ir acīmredzami bojājumi, piemēram, Tavam koka pusdienu galdam ir tik daudz skrāpējumu, ka tik tikko var pateikt, kāda krāsa tā kādreiz bija, dīvānā ir tik daudz plīsumu, ka vairāk redzams tā polsterējums, nekā ārējais audums. Bet parasti process ir daudz pakāpeniskāks par to. Dīvāns varētu lēnām zaudēt atbalstu, pārvēršoties par cietu atpūtas zonas “ķieģeļi”. Matrači ir vēl neizprotamāki - tie var uzkrāt netīrumus un alergēnus, vienlaikus daudzu gadu laikā zaudējot atbalstu, taču tie joprojām var izskatīties lieliski. Patiesībā, iespējams, nezini, ka pastāv problēma, līdz sāc cīnīties ar nogurumu, muguras sāpēm vai alerģijām. Šis ir labs pamats zināšanai, ka ir pienācis laiks atbrīvoties no vecajām mēbelēm, salīdzinot ar to, ka varētu vienkārši veikt pamatīgu mēbeļu tīrīšanu.
Mēbelēm un sadzīves tehnikai ir acīmredzami bojājumi
Salauztas mēbeles ne tikai izskatās necili, bet arī var būt bīstamas cilvēku un mājdzīvnieku veselībai. Ja krēslam, rakstāmgaldam vai galdam ir strukturālas problēmas, turpinot lietot salauztu mēbeli var nākties iedzīvoties traumās. Atceries – drošība pirmajā vietā! No salauztām mēbelēm noteikti jāatbrīvojas, ja defekti nav tik minimāli, lai tos būtu iespējams viegli labot.
Ar sadzīves tehniku viss ir daudz vienkāršāk. Tiklīdz sākas tehniskas problēmas, vai sadzīves tehnikai ir fiziski bojājumi, kā rezultātā tehnika vairs kārtīgi nestrādā vai pārstāj darboties pavisam, ir laiks apsvērt jaunas sadzīves tehnikas iegādi un vecās sadzīves tehnikas izvešanu.
Traipi
Ja Tavs dīvāns, matracis, krēsli vai paklājs ir notraipīti, varētu būt laiks tos nomainīt. Pārbaudi savas mīkstās mēbeles, lai redzētu, cik liels kaitējums tām ir. Atsevišķus traipus var iztīrīt, izmantojot mēbeļu tīrīšanas līdzekļus. Diemžēl dažus netīrumus un gružus iztīrīt nav vienkārši. Tu vari nolīgt profesionāli, lai dabūtu sarkanvīna traipu laukā no sava gaišā dīvāna, taču nav garantijas, ka būs sasniegts labs rezultāts. Ja traips pēc tīrīšanas saglabājas, un tas atrodas vietā, kas iezīmē mēbeles kopējo skaisto skaistumu, vienkārši jāapsver tā nomaiņa. Pretējā gadījumā būs jāsadzīvo ar netīrumu tajā vietā visu atlikušo mūžu. Tomēr tas ir skrupulozs veids, lai censtos ietaupīt uz jaunu mēbeļu iegādi. Ja neizdodas iztīrīt traipus vai citādi atjaunot mēbeles, nav jēga tās turēt savā mājā un bojāt kopējo telpas izskatu.
Saplēsts audums
Saplēsts audums vai saplaisājusi āda ir vēl lielāka problēma par traipiem. Diemžēl nav laba veida, kā salabot plīsumu tieši spilvena vai matrača vidū tā, lai tas netraucētu, kā arī nevar pilnībā salabot saplaisājušu ādu. Vari uzšūt spilvenam vai mēbelei ielāpu, taču tas būs acīmredzams. Tie nekad neizskatīsies tā, kā tas bija jauni. Tomēr vienīgais veids, kā iegūt dīvānu, krēslu, matraci vai citas mēbeles, kas atkal izskatās kā jaunas, ir to pārvilkt vai nomainīt.
Mēbeles ir vecas, nevis antīkas
Dažas mēbeles ar vecumu kļūst arvien labākas. Vecas koka mēbeles vai antīkas mēbeles var būt ļoti vērtīgas. Tomēr dažreiz mēbeles ir vienkārši vecas, un to vērtība nekādā veidā nepalielinās. Ar laiku tādas mēbeles var ne tikai sabojāt koptēlu, bet padarīt to arī garlaicīgu. Veco mēbeļu nomaiņa būtiski uzlabo ne tikai interjeru, bet arī cilvēku pašsajūtu tajā.
Slikts atbalsts
Iesēžoties dīvānā vai ieguļoties gultā jābūt ērtai sajūtai, bet, ja iegrimsti tajā pārāk dziļi, tā ir laba zīme, ka jums ir jāmaina mēbele vai matracis. Nekādā gadījumā nevajadzētu nogrimt zem sēdekļa līnijas uz dīvāna vai krēsla. Tāpat nevajadzētu iegremdēties matracī. Tās ir pazīmes, kas liecina, ka atsperes ir izgāzušās vai ka citi balsti ir salauzti. Tas ir labojams, tomēr process var būt diezgan dārgs. Tā vietā vieglāk un lētāk nomainīt attiecīgo priekšmetu.
Slikts miegs
Tavs matracis var izskatīties lieliski, un tas pat var šķist ērti. Bet Tu vienkārši negūsi tādu pašu nakts miegu jeb atpūtu kā agrāk, un nevarēsi saprast, kāpēc. Kad pie vainas izslēgta diēta, stress un citas dzīvesveida problēmas, bet miegs joprojām neuzlabojas, iespējamais vaininieks ir Tavs matracis vai pat gulta. Ja matrača vai gultas mūžs tuvojas beigām, tā gandrīz noteikti ir problēma, kas tiešā veidā iespaido Tavu pašsajūtu gan emocionāli, gan fiziski.
Alerģijas
Tāpat kā problēmas ar miegu, vecu, nolietotu mīksto mēbeļu dēļ vari sākt ciest no alerģijām, nespējot precīzi noteikt iemeslu. Ja esi izpētījis savu vidi, bet nekas neatšķiras, ja esi iztīrījis visu, bet joprojām šķaudi, iespējams, ka Tavās mīkstajās mēbelēs ir alergēni, piemēram, putekļu ērcītes, blaugznas vai pat pelējums. Tu vari sākt ar labu, dziļu tīrīšanu, lai redzētu, vai tas atrisina problēmu. Bet ja problēma ir mīkstajās, vecajās mēbelēs, alerģijas simptomi, visticamākais neizzudīs, jo tās ar gadiem burtiski ir piesūkušās ar alergēniem. Mēbeļu izvešana būs prātīgākais risinājums.
Kur likt vecās mēbeles un sadzīves tehniku?
Kad nolem atbrīvoties no vecajām mēbelēm un sadzīves tehniku, atceries, ka elektrotehniku nedrīkst izmest sadzīves atkritumiem domātajos atkritumu konteineros, turklāt arī lielgabarīta mēbeles nav izmetamas vienkārši atkritumu tvertnē.
Pārcelšanās serviss “Komanda 24” profesionāli un ātri izvedīs sadzīves tehniku un mēbeles jebkurā Tev ērtā laikā, arī brīvdienās. Darbinieki parūpēsies par mēbeļu un tehnikas demontāžu, kā arī iznešanu. Turklāt atvedīs, ienesīs un arī samontēs jauno mēbeli vai tehniku Tavā vietā!
Sadzīves tehnika, mēbeles, Photo by Csongor Schmutc on Unsplash