Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sejas augšējās 1/3 jeb uzacu un plakstiņu korekcija

Plakstiņi (Pixabay.com)

Plakstiņi (Pixabay.com)

Cilvēkam novecojot, rodas izmaiņas visu audu līmenī. Novecojot nogludinās galvaskausa kaulaino daļu pacēlumi jeb eminenses. Muskuļaudi zaudē apjomu un tonusi. Samazinās zemādas tauku slānis un tauku polsteru lokalizācija apjoms. Samazinās ādas blīvums, elasticitāte. Visu šo izmaiņu rezultātā rodas nocevošanās pazīmes, kuras sejas augšējā 1/3 raksturojas ar uzacu noslīdējumu, plakstiņu liekās ādas krokas veidošanos. Visas šīs izmaiņas pacients raksturo kā noguruma izpausmi, skumju izskatu. Sajūtu ziņā pacients bieži sūdzas par ātru acu nogurumu, redzes lauka samazināšanos. Lai kompensētu šīs sajūtas pacients pastiprināti sasprindzina acābolu muskuļus, sejas mīmikas muskuļus. Būtībā rodas apburtais loks, kurš rezultējas arvien neapmierinošākā vizuālā izskatā (mīmikas krunciņu parādīšanās un padziļināšanās) un pastiprinātā noguruma veidošanās. Tā kā visas šīs sajūtas reizēm ir grūti izklāstīt un tās ir savstarpēji saistītas, nereti pacients konsultējas vienlaicīgi gan pie acu ārsta, gan plastikas ķirurga, lai risinātu šīs sūdzības.

Izmaiņu rašanās un attīstības ātrums ir individuāls, galvenokārt ģenētiski noteikts. Savu ietekmi atstāj arī izvēlētais dzīves veids, apstākļi . Šī iemesla dēļ nebūs vienas receptes visiem, nevarēs nosaukt kad, kurā vecumā un kādā secībā veicamas sejas augšējās 1/3 korekcijas operācijas. Būtībā cilvēkam nepieciešamas saprast, ka liekā ādas kroka, kura gulstas uz skropstām, radot redzes lauka ierobežojumu, var veidoties gan uzacu noslīdējuma rezultātā, gan plakstiņu audu elasticitātes zuduma dēļ, bet reizēm šo abu iemeslu dēļ.

Uzacu noslīdējuma jeb ptozes korekcjas metodes:

1. Nelielas, minimālas ptozes gadījumā sākumā iesaka veikt korekciju ar Botolintoksina A palīdzību. Šīs metodes pamatā ir veikt botolintoksina A injekciju acs apaļajā muskulī, augšējā ārējā daļā, kā rezultātā rodas muskuļa atslābums un uzacs ārējā daļa spēj pacelties par dažiem milimetriem, radot pozitīvu vizuālo efektu. Otra mazinvazīva, ambulatori veicama uzacu loku pacelšanas metodi ir tā saucamā diegu metode. Šīs metodes pamatā ir uzsūcošu diegu ievadīšana zemādā.

2. Mērenas ptozes gadījumā vai, ja pie nelielām izmaiņām botulintoksīna A injekcijas nesniedz vēlamo rezultātu, veicama ķirurģiska korekcija. Šādos gadījumos, izanalizējot izmaiņas, var veikt:

a) Tiešu uzacu pacelšanu - kad ādas grieziens ir virs vai zem uzacu matainās daļas un fiksācija tiek veikta pie kaula plēves.

b) Laterālās uzacu daļas pacelšanu – ādas grieziens lokalizējas deniņu daļā pirms vai aiz matu augšanas līnijas.

c) Endoskopiska uzacu pacelšanu - operācijas laikā tiek izmantoti speciāli optiskie instrumenti, 3-5 nelieli griezienu galvas matainā daļā.

3. Izteiktas uzacu ptožu gadījumā rekomendējama koronārā uzacu pacelšana.

Kura no visām metodēm būtu vispiemērotākā pacientam, var noteikt konsultācijas laikā, kad veic ne tikai izmeklēšanu, bet arī pacientam tiek sniegta informācija par katras metodes priekšrocībām, iespējamām komplikācijām.

Plakstiņu korekcijas operācijas.

Viena no populārākajām estētiskajām operācijām. Operācijas pamatprincips jeb mērķis ir koriģēt liekās ādas krokas un samazināt taukaudu trūces. Operācija veicama gan lokālā, gan vispārējā anamnēzē. Augšējiem plakstiņiem grieziena līnija un pēcoperācijas rēta iet pa dabiskās ielocītes gaitu. Līdz ar to pēc operācijas rēta būs minimāli redzama. Pirms operācijas tiek veiktas incīzijas jeb griezienu līniju iezīmēšana. Operācijas laikā nogriež lieko ādas apjomu un, ja ir nepieciešamība, tad arī samazina taukaudu trūces. Taukaudu trūces plakstiņiem rodas, jo audi novecojot zaudē savu elasticitāti un tonusu. Līdz ar to ne tikai āda izstiepjas, bet arī saistaudu un muskuļaudu atslābuma dēļ parādās taukaudu izspīlējumi, kurus sauc par trūcēm. Korekcijas laikā tiek noņemti tieši tik taukaudu, cik rada vizuālo deformāciju. Ja taukaudi tiek ekscidēti pārāk agresīvi, var veidoties tā saucamo tukšo jeb iekritušo acu sindroms, kas, savukārt, rada vizuālu defektu.

Apakšējiem plakstiņiem ādas grieziena līnija iet tieši zem skropstu gaitas . Operācijas laikā tiek veikta muskuļa nostiprināšana, taukaudu trūču korekcija un liekās ādas korekcija.

Veicot plakstiņu korekciju var iegūt ievērojamu vizuālā izskata uzlabojumu. Vairāk par šo uzzini, piesakoties uz konsultāciju Mikroķirurģijas centra Plastiskās ķirurģijas klīnikā.

Plakstiņi (Pixabay.com)

Plakstiņi (Pixabay.com)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas