Miegs. Foto: Pexels
Pieaugušajiem katru nakti ir nepieciešamas septiņas līdz deviņas stundas miega, bet cik daudzi no mums tik ilgi patiešām guļ? Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests (NHS) nācis klajā ar ieteikumiem, kas varētu ievērojami palīdzēt miega kvalitātes uzlabošanā.
Saskaņā ar NHS datiem ir vairāki iemesli, kādēļ cilvēks nevar pagulēt pietiekami ilgi, piemēram, stress, trauksme, maiņu darbs, un alkohola, kofeīna vai nikotīna lietošana. Labu nakts atpūtu var traucēt arī mēģinājumi gulēt neērtā gultā vai pārāk karstā vai aukstā telpā. Tomēr eksperti apgalvo, ka daži pārtikas produkti var palīdzēt ātrāk aizmigt un "uzlabot" bezmiega simptomus.
"Lai gan daudzi cilvēki ķeras pie vienas vai divām vīna glāzēm, lai palīdzētu naktī aizmigt, patiesībā tas ilgtermiņā var kaitēt mūsu miega kvalitātei," britu medijam "The Mirror" stāsta miega eksperti no britu gultu un matraču uzņēmuma “Bed Kingdom”. Ir vairākas saprātīgākas iespējas, ko varat pievienot savam uzturam, lai palielinātu savas izredzes labi izgulēties.
Miega eksperti iesaka ēst riekstus, piemēram, mandeles, pistācijas, valriekstus un Indijas riekstus, pirms mēģināt aizmigt. Tas tāpēc, ka šajos pārtikas produktos ir daudz magnija un cinka, kas ir saistīti ar miega traucējumu ārstēšanu.
Citi ekspertu ieteiktie pārtikas produkti ir kivi, ķirši, un treknas zivis. Viņi arī uzslavēja lavandas smaržu, kumelīšu tēju un magnija uztura bagātinātājus, kas palīdz cilvēkiem labi atpūsties.
NHS nepārprotami neiesaka nevienu konkrētu pārtikas produktu kā līdzekli pret bezmiegu, bet aicina cilvēkus izvairīties no lielām maltītēm vēlu vakarā vai fiziskas slodzes tuvu pirms gulētiešanas. Speciālisti arī uzsver, ka palīdzēt var mēģinājums katru dienu iet gulēt un mosties vienā un tajā pašā laikā, kā arī pārliecināšanās, ka guļamistabā ir tumšs un kluss.
Ja ar bezmiegu esat cīnījies mēnešiem ilgi un, neraugoties uz šo padomu ievērošanu, tas nav uzlabojies, iespējams, jums būs jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Var tikt nozīmēta ārstēšana, piemēram, kognitīva uzvedības terapija un medikamenti.
Lasi vēl:
Miegs. Foto: Pexels