Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Speciālisti iesaka, kā pareizi rūpēties par muguras veselību

Kā apliecina medicīnas iestāžu darbinieki, cilvēku skaits, kurus nomoka muguras problēmas, strauji pieaug. Pie vainas ilgstošā sēdēšana un pārāk mazkustīgais dzīvesveids. Bieži nemaz nav vainīga pati mugura, bet gan dažādu muskuļu spēka un garuma nevienmērīga attiecība.

Veselības centra ‘’Medeors pluss -S’’ speciālisti atklāj, ka krietni vieglāk par muguru ir rūpēties profilaktiski. To var darīt iemācoties pareizi veikt ikdienas darbības un obligāti ieplānojot nelielas fiziskas aktivitātes muguras veselības saglabāšanai. Tas būs krietni vienkāršāk, nekā censties sadzīvot ar sāpēm vai vēl ļaunāk – veikt sarežģītu operāciju.

Variantu kā rūpēties par savu muguru ir daudz, tomēr, lai izvēlētos piemērotāko, noteikti nepieciešama fizioterapeita konsultācija. Veselības centra ‘’Medeors pluss – S’’ speciālisti sniedz palīdzību cilvēkiem ar muguras problēmām, sporta traumām, kā arī piedāvā palīdzību pēc operāciju rehabilitācijas periodā. Tāpat arī šeit tiek piedāvātas veselības uzturēšanas programmas grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā, biroja darbiniekiem, kā arī pusaudžiem un senioriem. Katram klientam tiks piemērots individuāls risinājums.

Veselības centrs ‘’ Medeors pluss – S’’ piedāvā :

Grupu vingrošanu:

Veselības centrā darbojās gan ārstnieciskās vingrošanas, gan veselības vingrošanas grupas. Veselības vingrošana, ko sevišķi iecienījuši sēdoša darba veicēji, ietver vispārattīstošus vingrojumus un tādā veidā palīdz muguras, vēdera un iegurņa muskuļu stiprināšanai. Uz ārstniecisko vingrošanu nāk cilvēki arī ar lielākām problēmām - pēc traumām un operācijām. Šie vingrojumi ir mazliet vieglāki un slodze mazāka. Atsevišķa grupa domāta cilvēkiem, kuri pārkāpuši 60 gadu slieksni, tajā ir daudz pastāvīgu dalībnieku un katra nodarbība tiek gaidīta ar prieku.

Slinga terapiju:

Slinga jeb elastīgo saišu terapija tiek saukta arī par pasīvo vingrošanu. Uz to tiek nosūtīti cilvēki pēc insulta, pēc vieglām traumām, un īpaši - pēc muguras operācijām, kad vēlams uzsākt rehabilitāciju pēc iespējas drīzāk. Slinga terapija ir saudzējošāka nekā vingrošana. Tā palīdz atjaunot kustību apjomu un muskuļu spēku. Ja cilvēkam nav bijusi operācija vai trauma, bet ir protrūzija (starpskriemeļu diska izvelvējums) vai trūce, terapija ir vairāk vērsta uz iegurņa stabilizāciju un muguras stabilizāciju, uzlabojas ari gaita un stāja.

Teipošanu:

Teipošana paredzēta sāpju un tūskas mazināšanai un ir lietojama bez speciāla ārsta nosūtījuma. Sporta medicīnā to plaši izmato muskuļu sastiepumu un ieplīsumu, saišu sastiepumu un ieplīsumu, mežģījumu utt gadījumos. Uzlīmējot teipu uz ādas, tiek palielināta telpa starp ādu un zemāk esošām struktūrām, samazinās spiediens uz sāpju receptoriem, kustību laikā tiek iedarbināts sūkņa efekts, kas veicina asinsriti un limfas cirkulāciju, līdz ar to mazinās tūska un sāpes.

Masāžu:

Lai saņemtu ārstniecisko masāžu, nepieciešams ārsta nosūtījums. Ja cilvēks ierodas pēc savas iniciatīvas, vajadzīga fizioterapeita konsultācija. Šādā gadījumā pacients var tikt nosūtīts uz papildu izmeklējumiem, kuru rezultāti ļauj spriest par to kāda masāža ir vajadzīga un vai to vispār drīkst veikt. Masāža nenovērš muguras sāpju cēloņus, bet tas ir viens no fizioterapijas paņēmieniem, ar kura palīdzību sāpes var mazināt.

Veselības centrs ‘’ Medeors Pluss – S’’ piedāvā arī sporta masāžu, relaksējošo un trigerrpunktu masāžu, pretcelulīta un vakuummasāža. Centrā veic ari fizikālās medicīnas procedūras: ultraskaņas terapiju, transkutāno elektroneirostimulāciju un fonoforēzi. Ultraskaņas terapija un fonoforēze vairāk vērsta uz iekaisuma procesu mazināšanu, piemēram, ja bijuši locītavu somiņu iekaisumi vai saišu bojājumi, bet elektroneirostimulāciju vairāk kalpo sāpju mazināšanai.


pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas