Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas: laikapstākļi pārbauda to izbūves kvalitāti

Ņemot vērā postījumus nesenās vētras sakarā, Latvijas iedzīvotāji zina, cik dažādi un dažkārt neparedzami var būt mūsu reģiona laikapstākļi. Lielas lietus gāzes, kas brīžiem pārsteidz mūs ar savu spēku un intensitāti, var radīt nopietnu pārbaudījumu ne tikai mūsu drošībai, bet arī infrastruktūras sistēmām. “Tieši šādos brīžos kļūst acīmredzama ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu izbūves kvalitāte. Pati daba pārbauda, cik labi darbs ir veikts,” norāda speciālists no SIA “Rockmole”, “Mūsu uzņēmums ir dibināts 2022.gadā, bet uzņēmuma dibinātāji ir jomas speciālisti, turpat 10 gadus. Mēs specializējamies iekšējās/ārējās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas izbūvē, kā arī grodu kanalizācijas sistēmu izbūvē, bioloģisko attīrīšanas iekārtu un septiķu uzstādīšanā, kā arī meliorācijas sistēmu izbūvē. Uzņēmuma mērķis ir sniegt labākās kvalitātes iekšējās/ārējās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas izbūves pakalpojumus un rast risinājumu jebkurā situācijā. Visiem veiktajiem izbūves darbiem garantija, kā arī objektu apsekošana bezmaksas. Strādājam profesionālā un patīkamā vidē, izvēloties kvalitatīvus materiālus. Mums ir svarīgi, lai katrs mūsu klients ir gandarīts par mūsu paveikto darbu.”

Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas izbūve

Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu izbūves process, iekļauj vairākus etapus:

1. Plānošana:

Pirms jebkuras infrastruktūras izbūves sākšanas, tiek veikta projekta (ja tāds ir) izpēte un objekta apskate uz vietas, pēc tam seko detalizēta tāmes sastādīšana. Tas ietver ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izvietojuma izpēti, novērtējumu par sistēmu ietekmi uz apkārtējo vidi, inženiertehnisko aprēķinu veikšanu utt.

2. Kanalizācijas sistēmas izbūve:

Kanalizācijas sistēmas izbūve sākas ar cauruļu novietošanu. Parasti tiek izmantotas speciālas kanalizācijas caurules, gan āra ,gan iekšdarbiem, kas izgatavotas no Polivinilhlorīda caurules (PVC). Polietilēna caurules (PVP) , Polipropilēna caurules (PP) caurules tiek savienotas un uzstādītas saskaņā ar projektu, ievērojot pareizo slīpumu, lai nodrošinātu ūdens plūsmas pareizu virzību.

3. Ūdensapgādes sistēmas izbūve:

Līdzīgi kā kanalizācijas gadījumā, arī ūdensapgādes sistēmai ir vajadzīgas caurules. Tās tiek savienotas un uzstādītas tā, lai nodrošinātu regulējamu ūdens plūsmu un spiedienu.

4. Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pārbaude:

Kad kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmas ir uzstādītas, tās tiek pārbaudītas, lai nodrošinātu to pareizu darbību. Tas var ietvert cauruļu noplūdes testēšanu, spiediena testus, ūdens kvalitātes pārbaudes un citas nepieciešamās procedūras.

5. Segšana un atjaunošana:

Pēc sekmīgas sistēmas izbūves seko sakopšanas darbi, kurus veicam sākotnējā stāvoklī. Pēc nepieciešamības piesaistām ceļa būves inženierus, lai darbu veikšanas rezultāti atbilstu Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

6. Dokumentācija:

Pēc sistēmu izbūves tiek izveidoti visi nepieciešamie dokumenti, tostarp tehniskā dokumentācija, izpildshēmas ,sertifikāti ,garantijas akti , topogrāfiskie mērījumi , kas var būt noderīgi nākotnē.

Laikapstākļi rada jaunus izaicinājumus

Dabas stihijas, kā lietus, vējš un spēcīga krusa, šajā nozarē strādājošajiem rada jaunus izaicinājumus. “Šovasar un arī pērn jau redzējām, kā lietusgāzes var pārvērsties plūdos. Tāpat tās var radīt pazemes strautus. Ūdensapgādes sistēmām ir jābūt gatavām saražot un piegādāt pietiekamu daudzumu ūdens, lai nodrošinātu ikvienas mājsaimniecības vajadzības. Taču vēl svarīgāk ir nodrošināt, ka šis lietusūdens pēc tam tiek droši un efektīvi novadīts, lai neizraisītu pārplūdes, kaitējumus un citas problēmas,” norāda SIA “Rockmole” speciālists. Viņš skaidro, ka, izbūvējot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas, ir jāņem vērā ne tikai mājsaimniecības ikdienas vajadzības, bet arī reģiona īpatnības un klimatiskie apstākļi. Tādi laikapstākļi, kādus pieredzam Latvijā pēdējos gados, prasa pielāgošanos no uzstādītāju puses. Viņš arī akcentē, ka SIA “Rockmole” komanda cītīgi strādā, analizējot situāciju un pielāgojot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas, lai tās spētu tikt galā ar Latvijas laikapstākļu izaicinājumiem: “Tās ir investīcijas mūsu kopējā labklājībā un drošībā, lai nodrošinātu, ka vides resursi un infrastruktūra tiek aizsargāta un efektīvi izmantota jebkādos laikapstākļos.”

Ja vēlies uzzināt vairāk par uzņēmuma realizētajiem projektiem, aicinām piesekot SIA “Rockmole” Facebook lapai un Instagram kontam. Savukārt, jautājumu gadījumā sazinies ar uzņēmuma pārstāvjiem, zvanot +371 28463409 vai +371 27132317, vai rakstot e-pastu uz rockmoleprojekti@gmail.com.

Foto: ROCKMOLE SIA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas