Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zoodārzs ir atvērts un priecē ar jaundzimušajiem dzīvnieku mazuļiem

No 19. maija atkal durvis vēris vaļā Rīgas Zoodārzs un zoodārza filiāle “Cīruļi” Kalvenes pagastā. Dažās Rīgas Zoodārza iemītnieku ģimenēs gaidāms pieaugums. Pāris dzīvnieku mazuļi jau ir sagaidīti! Zoodārzā piedzimusi ziemeļbriežu meitenīte un pasaulē mazāko pērtiķēnu pundurkalitriksu dvīnīši!

Meža ziemeļbrieži

Savvaļā meža ziemeļbrieži dzīvo tundras zonā ziemeļu puslodē un atšķirībā no citu briežu mazuļiem, kuri piedzimstot ir plankumoti, meža ziemeļbrieži dzimst rudi, bet mājas ziemeļbrieži – melni. Jau tikai vienu dienu vecs ziemeļbriežu teliņš var noskriet cilvēku! Mātes pilnā aprūpē mazie briedēni atrodas vismaz mēnesi, bieži barojas no mātes pat vairākus mēnešus.

Vai esi gana vērīgs, lai spētu ieraudzīt jaundzimušo meža ziemeļbriežu mazuli? Tikai paši pacietīgākie un acīgākie zoodārza apmeklētāji spēs pamanīt teliņu, jo mazulītei tiek aizvadīts gana daudz laiks atpūšoties kādā no iedobēm un pielāgojoties jaunajai pasaulei.

Austrumu pundurkalitriksi

Austrumu pundurkalitriksu dzimtā puse ir Amazones baseina lietus meži. Tos mēdz dēvēt par “kabatas pērtiķīšiem” sava sīkā izmēra dēļ. Pundurkalitriksi ir pasaulē mazākā pērtiķu suga, pieaudzis tas sver vien nieka 107 – 141g, bet piedzimstot tikai 16g.

Interesants ir fakts, ka pundurkalitriksi vienmēr dzimst pa divi! Un dvīņus jau no dzemdību procesa asistē mazuļu tētis, kurš arī praktiski viens pats uzņemās rūpes pirmo 2 nedēļu laikā, nēsājot abus mazuļus sev uz muguras, bet bērnu mammai tos piešķir tikai uz zīdīšanu. Pēcāk arī citi ģimenes locekļi palīdz aprūpēt mazuļus. Mātes pienu pundukalitriksēni uzturā lieto 3 mēnešus.

Cītīgi olas perē arī putnu ģimenes

· Baltā pūce rūpīgi gaida izšķiļamies pūcēnu. Baltā pūce iekļauta īpaši aizsargājamo putnu sarakstā. Lai gan tās populācija strauji samazinās, to joprojām var sastapt Eirāzijas un Ziemeļamerikas ziemeļos.

· Kazuāru tēviņš Rīgas Zoodārzā perē 2 olas. Šo putnu suga izplatīta Jaungvinejā un Austrālijas ziemeļaustrumos. Interesantā izskata lielie putni pamazām zaudē savu populāciju.

· Japānas dzērvju ģimenes arī gaida izšķiļamies 2 putnēnus. Arī šī putnu suga ir iekļauta aizsargājamo putnu sarakstā. Cilvēka vēlēšanās iekarot un apbūvēt teritorijas ir iemesls šo putnu ligzdošanas un ziemošanas vietu samazinājumam. Rīgas Zoodārzs ir pievērsis īpašu uzmanību un ar veiksmīgiem rezultātiem tika izstrādāti īpaši apstākļi un vide, lai šie graciozie putni spētu vairoties slēgtā vidē.

Jaunā zoodārza iemītniece – zaļā vārna

Rīgas Zoodārza Terārija ēka arī kopš 30. maija uzņem apmeklētājus. Terārijā apskatāmi ne tikai līdzšinējie daudzveidīgie rāpuļi, bet ir arī Latvijā īpaši aizsargājamās sugas reti sastopamā zaļā vārna. Šis krāšņais zili zaļais putns ar oranži brūnganu muguru, Rīgas Zoodārzā aplūkojams pirmo reizi.

Apmeklētājiem

Iepazīties ar Rīgas Zoodārza jaunākajiem iemītniekiem, kā arī apciemot un uzzināt, kā klājas pārējiem dzīvniekiem, aicinām katru dienu no 10:00 – 18:00.

Savukārt Zoodārza filiāle “Cīruļi” vasaras sezonas laikā apmeklētājus uzņem katru dienu no 10:00 – 18:00.

Lai zoodārza apmeklējums būtu abpusēji patīkams gan viesiem gan dzīvniekiem, aicinām iepazīties un ievērot zoodārza iekšējās kārtības noteikumus.

Ziemeļbriežu mazulis, foto - Rīgas Zoo

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas