You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai alkoholismu ir iespējams izārstēt “mājās”?

Alkoholisms ir slimība, kas sagādā ļoti nepatīkamus mirkļus gan personai, kura nespēj ierobežot alkohola patēriņu, gan viņa tuvākajiem cilvēkiem. Itin bieži varam dzirdēt par dažādām tautas metodēm, kas it kā palīdz tikt galā ar alkoholismu, taču – vai tās patiešām strādā? To noskaidrosim raksta turpinājumā.

Pašrocīga alkoholisma ārstēšana – ne vien neefektīva, bet arī bīstama

Sākot ar tautas valodā dēvēto uzlāpīšanos nākamajā rītā pēc pārmērīgas alkohola lietošanas, un beidzot ar cenšanos vairs nedzert ne pilīti – veidi, kā cilvēki mēģina tikt galā ar nepatīkamajām alkohola lietošanas sekām, ir ļoti dažādi. Tomēr, lai gan īslaicīgi kāds no tiem (piemēram, dažādu preparātu lietošana) reizēm arī mēdz šķist efektīvs, šāda pieeja var radīt riskus ne vien veselībai, bet pat dzīvībai.

Kādus riskus sevī ietver dažāda veida alkoholisma ārstēšana bez profesionālas palīdzības?

Pirmkārt, ja alkoholisms mājās tiek ārstēts, izmantojot aptiekās vai citviet nopērkamos preparātus, pastāv risks, ka radīsies organisma neparedzēta reakcija un smagi sarežģījumi. Tāpēc par šādu pieeju bez profesionāla ārsta konsultācijas vispār jāaizmirst. Otrkārt, ja alkoholisma ārstēšana tiek veikta, uz māju izsaucot narkologu, nav nekādu garantiju, ka pēc tam, kad speciālists dosies prom, cilvēkam nepasliktināsies veselības stāvoklis. Viens no riskiem ir, piemēram, aritmijas lēkme, jo, vizītei noritot mājās, parasti netiek veikta kardiogramma. Savukārt pēc sistēmas var sākties asiņošana.

Treškārt, reizēm iespējams dzirdēt par gadījumiem, kad tuvinieki, labu gribēdami, cilvēkam ar alkoholismu dažādus ārstniecības augu maisījumus, preparātus, tinktūras un uzlējumus iemaisa dzērienā vai ēdienā. Arī šāda pieeja nāk komplektā ar nopietniem riskiem, it īpaši, ja cilvēkam ir diabēts, hepatīts, kuņģa čūla, hipertonija vai cita veida saslimšanas. Ceturtkārt, cenšanās pārtraukt tā dēvēto plostošanu ar miega zālēm vai trankvilizatoriem var beigties letāli, nomirstot miega laikā, turklāt miega zāles pastiprina vēlmi lietot alkoholu.

Vienīgais pareizais risinājums, kad skāris alkoholisms – profesionālas palīdzības meklēšana

Nav noslēpums, ka alkoholisms ir ļoti sarežģīta un viltīga slimība, līdz ar to arī alkoholisma ārstēšana prasa rūpīgu iedziļināšanos un profesionālu pieeju katram konkrētajam gadījumam. Dodoties uz specializētu medicīnas centru – stacionāru, pacientu sagaida vairākas būtiskas priekšrocības, kas nodrošina efektīvu ārstēšanu, un reizēm var glābt arī dzīvību:

  • Stacionārā ļoti precīzi var noteikt gan cilvēka pašreizējo veselības stāvokli, gan atklāt kontrindikācijas pēc medikamentu izmantošanas un novērst to izraisītās komplikācijas, ja tādas ir;
  • Ārstēšanas laikā pacients nemitīgi ir profesionālu mediķu uzraudzībā, kuri seko līdzi ārstniecības gaitai;
  • Pacientam ir grūtāk norauties un atsākt dzeršanu, jo alkohols ir nepieejams.

Jāsaprot gan, ka alkoholisms ir ne vien fiziska, bet arī psiholoģiska atkarība, tāpēc maksimāli efektīvam rezultātam alkoholisma ārstēšana jāveic ne tikai ar medikamentiem, bet arī vizītēm pie psihoterapeita.

Visas nupat nosauktās priekšrocības piedāvā medicīnas centrs “Lasa Med”, kurā profesionālu speciālistu palīdzība un alkoholisma ārstēšana ir pieejama 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. “Lasa Med” piedāvājumā ir gan ambulatorā palīdzība, gan kodēšana pret alkohola un narkotiku atkarību, ārsta izsaukšana uz mājām, un citi pakalpojumi, kas palīdz uzveikt atkarības. Uzziniet vairāk, apmeklējot medicīnas centra mājaslapu, zvanot uz mobilo telefonu (+371 29586640, +371 29164909) un diennakts tālruni +371 27717023, vai rakstot uz e-pasta adresi narkologs@inbox.lv!

Foto: Nathan Cowley, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas