Photo by Paul Hanaoka on Unsplash
Kad ģimenē ienāk bērniņš, gribot negribot bērna drošība kļūst par vecāku prioritāti numur viens. Šķiet, visa māja kļūst par nepārvaramu šķēršļu un apdraudējumu lauku… Katrs stūris, katra mēbele, katra virsma tiek pārvērtēta no viena vienīga skatpunkta – kā tas apdraud vai neapdraud mana bērna drošību, bērniņam augot un aktīvi kustoties mājoklī?
Mājas – galvenā nelaimes gadījumu notikuma vieta
Statistika nepielūdzami rāda, ka 83% negadījumu notiek tieši mājās. Lielākoties tā saistīta ar dažādām sadzīves situācijām. Bērni paslīd skrienot, aizķerās aiz dažādām virsmām, nereti apdedzinās pie karstas plīts durvīm, tomēr visbiežāk negadījumu notiek tieši guļamistabā vai dzīvojamā istabā, kurām, iespējams, vecāki pievērš vismazāk uzmanības, atšķirībā no dzīvībai un veselībai draudu pilnās virtuves un vannas istabas.
Kas ir bērniem bīstamākas mājokļa zonas?
Speciālisti iesaka parūpēties par asiem mēbeļu stūriem, tos aprīkojot ar aizsargiem. Ja dzīvoklī ir telpaugi, tos jātur vietās, kur bērni nevar tikt klāt, vai uz mēbelēm, kuras bērni nevar izkustināt. Jebkuras mēbeles ieteicams papildus nostiprināt, piemēram, grāmatplauktus pieskrūvēt pie sienām. Tas pats attiecas arī uz citiem priekšmetiem, kā piemēram, televizoriem, kurus ir iespējams izgāzt. Kāpņu pakāpienus iespējams aprīkot ar pretslīdes pārklājumu, lai mazinātu paslīdēšanas draudus.
Stikls interjerā un bērnu drošība
Vai stikla elementi interjerā – durvis, starpsienas, galdu vai plauktu virsmas – ir tik ļoti bīstamas bērniem? Bez šaubām, ja tas ir parasts stikls. Tomēr daudziem stikls interjerā ļoti patīk, jo tas rada plašumu un gaišumu telpā. Vai, bērnam ienākot ģimenē, jāatsakās no savas gaumes un jāpārveido mājokļa dizains? Nebūt nē, jo stiklu interjerā iespējams aizvietot ar rūdītu stiklu, kas ir bērnu drošs un 5–6 reizes izturīgs par parastu stiklu. Arī gadījumos, kad rūdītais stikls stipra trieciena rezultātā saplīst, ar to nav iespējams sagriezties, jo rūdīts stikls sabirst mazos gabaliņos ar neasām maliņām, tāpēc ar to faktiski nevar traumēties.
Photo by Paul Hanaoka on Unsplash