Foto: Pixabay.com
Iegādāties mēbeles nekad nav viegls process. Tām ir jāatbilst mūsu gaumei, dzīves telpai, interjeram un kaudzei citu parametru, bez tam, citreiz tas ir pilnīgi iracionāls lēmums. Jo man vienkārši patīk! Bet ko darīt, ja mēbeļu izvēle jāveic cita vietā? Vēl trakāk! Tā ir jāizdara, domājot par sev pašu svarīgāko – par mazulīti, kas tūlīt, tūlīt ienāks Jūsu ģimenē?
Mēbeles drošība
Viennozīmīgi, pirmā lieta, kas jāņem vērā gultas iegādē, ir mazuļa drošība. Eiropas Savienībā ražotājiem ir ieviesti noteikti mēbeļu izgatavošanas standarti, kas nodrošina to, ka jaunie vecāki iegādāsies gultiņas, kas būs funkcionālas un mazulim drošas lietošanā. Ražotājs var izvēlēties, vai sekot šiem standartiem un veidot sertificētas mēbeles, vai tomēr paļauties uz personīgajiem spriedumiem, tāpēc nekautrējaties par gultas atbilstību Eiropas sertifikātam prasīt pārdevējam. Tas Jūs ne tikai padarīs par zinošu pircēju, bet arī garantēs Jūsu mazuļa drošību.
Galvenajos drošības parametros ietilpst tādas lietas kā:
- Spraugas starp redelēm: Lai mazulis neiesprūstu vai nejauši neiebāztu tur rociņas, bērnu gultiņu redelēm jābūt ar atstarpēm, kas nav lielākas par 6 centimetriem.
- Gultas apdare: Gultas apdarei ir jābūt bērnam nekaitīgai, lakotai ar ūdens bāzes laku vai krāsotai ar ūdens bāzes krāsu. Vēlams, lai tai būtu arī noapaļoti stūri, kas padarīs vidi drošāku brīdī, kad Jūsu mazulis kļūs aktīvāks.
- Matrača biezums: Jābūt atzīmei uz gultiņas sāna vai gala, kas norāda matrača augšējās virsmas maksimāli augstāko pieļaujamo atrašanās vietu.
- Citi, ar gultas funkcionalitāti saistīti standarti.
Funkcionālas bērnu gultas
Bērnu gultiņām ir daudz un dažādas funkcijas un galvenokārt tieši tās veido mēbeles cenu.
Standarta zīdaiņu gultām ir maināms grīdas augstums un tam ir jābūt fiksējamam 3 līmeņos. Tas ir nepieciešams gan brīdim, kad mazulis sāks celties kājās, gan māmiņas mugurai. Papildus atvieglojums vecākiem ir arī “dropside” mehānisms, kas ļauj nolaist visu gultas sānu un ar vienu kājas pieskārienu uzcelt to atpakaļ augšā. Vecāki šo funkciju novērtē tad, kad bērns jau kļuvis smagāks un tā ir ļoti populāra izvēle jauno vecāku vidū.
Pārdošanā ir gultiņas ar šūpošanās mehānismu. Tās ir dārgākas, bet bieži vien tas attaisnojas, jo mazuļa pirmajos mēnešos, kad bērniņam patīk, ka viņu šūpo, tas ir ļoti ērti. Var šūpot bērniņu tajā pat gultiņā, kurā viņš guļ. Kad šūpošanas mehānisms vairs nav vajadzīgs, to vienkārši nofiksē.
Izņemamas redeles vienā pusē mazuļa vēlākajos mēnešos ļaus viņam pašam ierāpties vai izrāpties no gultas. Tagad varbūt Jums tas nešķiet saistoši, bet vēlāk Jums bērns vairs nebūs gultā jāieceļ.
Dārgākās gultiņas ir aprīkotas ar gumijas riteņiem un bremzi. Dzīves pirmajos mēnešos ērtāka noteikti būs mazā zīdaiņu gultiņa ar riteņiem, jo tā neaizņem tik daudz vietas un to var aizstumt visur, kur nepieciešams. Bet, ja vēlaties iegādāties preci ilgtermiņā, labāk iegādātie 70x140 cm lielu gultu. Kad mazulis paaugsies, gultai varēsiet nomainīt redelītes pret sānu malām – tādā veidā bērns varēs gulēt gultā līdz pat skolas vecumam.
Vēl vajadzētu apsvērt plastmasas uzliku iegādi sānu malām. Kad Jūsu mazulītis sāks celties kājās un viņam nāks pirmie zobiņi, ļoti iespējams, ka tie tiks asināti pret gultas malu. Ar plastmasas uzlikām Jūs pasargāsiet ne tikai savu atvasi, bet arī mēbeli.
Un vēl – funkcionāla mēbele noteikti ir ar veļas kasti, bet tas jau ir gaumes jautājums.
Speciālista ieteikums
Mēbeļu veikala “Čiekurs” speciālisti iesaka izvēlēties dabīgas koka gultas un noteikti tādas, kas atbilst Eiropas standartiem. Visas viņu produkcijā esošās gultas ir 100% drošas mazuļiem un nodrošina ilgu kalpošanas laiku.
Pērkot zīdaiņu gultiņu, noteikti ir jāizvēlas arī pareizs matracis. Šobrīd klientu populārākā izvēle ir FIBER BLOCK. Tas sastāv no Holofiber šķiedras, kas nodrošina materiāla elastību, caurlaidīgumu, labu siltuma apmaiņu un nodiluma noturību, kā arī tas ir hipoalerģisks.
Pirkuma izvēles procesā, noteikti padomājiet par gultas ērtumu tad, kad mazulis jau sāks rāpot vai staigāt. Iespējams Jums izdosies iztikt ar vienu gultu līdz pat pusaudža vecumam!
Foto: Pixabay.com